Ініційований Герусом імпорт електроенергії з РФ дозволить російським лобістам підняти питання про зняття санкцій, — ЗМІ

Відновлення імпорту електроенергії з Росії, що стало можливим внаслідок поправки, внесеної А. Герусом, дає російським лобістам нові аргументи в дискусії про абсурдність продовження санкцій

Про це йдеться в матеріалі Хвилі "Від Роттердама до Москви: в українській енергетиці почався екстремальний поворот".

Автор матеріалу нагадав, що Україна не імпортувала електроенергію з Росії близько п'яти років, але з 1 жовтня, завдяки схваленій парламентом поправці Андрія Геруса, відновила його.

"1 жовтня 2019 року комерційний імпорт з РФ було відновлено. Постачання електроенергії з Росії рівним графіком потужністю 100 МВт почав здійснювати трейдер "Юнайтед Енерджі". У 2019 році "Юнайтед Енерджі" уклало декілька контрактів на поставку газу АТ "Дніпроазот" (входить до групи "Приват" Ігоря Коломойського)", — повідомляє автор.

Він зазначає, що зміну позиції України щодо імпорту електроенергії з натхненням сприйняли в Кремлі, оскільки це дозволяє наростити російську присутність на нашому енергоринку та використовувати її для політичного тиску на українську владу. Крім того, російські лобісти отримали значний аргумент для переконання міжнародних партнерів України в необхідності скасувати економічні санкції проти Росії.

"Факт імпорту з континентальної Росії вже приносить Кремлю бенефіти. Єдиним російським оператором експорту-імпорту електроенергії є холдинг "Інтер РАО", раду директорів якого очолює Ігор Сєчин (колишній віце-прем'єр російського уряду і заступник голови Адміністрації Путіна). Сєчина, як і інших представників російської політичної верхівки, внесено до санкційних списків США, Канади та України. Відновлення Україною торгівельних зв'язків з "Інтер РАО" дає російським лобістам нові аргументи для дискусії про абсурдність продовження санкцій", — вважає автор.

На його думку, захід росіян на енергоринок України також ставить під загрозу інтеграцію нашої енергосистеми з європейською, чого в Кремлі намагаються не допустити.

"Логіку дій росіян на українському енергоринку передбачити нескладно – вони спробують зайняти максимально великий сегмент. Навіть на шкоду економічній доцільності. І мова не лише про традиційне використання енергетики як зовнішньополітичних віжок. Згідно чинній енергостратегії, метою України є приєднання до ENTSO-E (загальноєвропейської енергосистеми). Для цього необхідне технічне розсинхронізування з енергосистемами країн СНД. А цього Москва допустити ніяк не може", — зазначає автор.

Нагадаємо, раніше народний депутат України, ексголова Служби безпеки Валентин Наливайченко заявив, що міжнародні партнери України висловлюють стурбованість тим, що Україна купує електроенергію у російської компанії "Інтер РАО", керівник якої Ігор Сєчин перебуває під санкціями США через анексію Криму. І наголосив на неприпустимості ведення бізнесу з країною-агресором.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme