Інфляція в Україні сягає 272% через друкування грошей - Washington Post

Справжній рівень інфляції в Україні сягає 272%, оскільки держава «друкує гроші»
Depo.Гроші
2 березня 2015 08:17
ФОТО: depo.ua
Інфляція в Україні сягає 272% через друкування грошей - Washington Post
Інфляція в Україні сягає 272% через друкування грошей - Washington Post

Про це пише Метт О'Брайен в блозі на The Washington Post, посилаючись на Стіва Ганке - професора американського Університету Джонса Хопкінса, повна версія публікації якого розміщена на сайті Cato Institute.

«Гіперінфляція завжди і скрізь є політичним явищем. Вона відбувається після воєн і революцій, коли уряди змушені друкувати потрібні їм гроші, оскільки вже нічого обкладати - і саме це сталося в Україні», - пише О'Брайен.

За даними Хопкінса, в порівнянні з 1991 роком українська економіка скоротилася, «оскільки комунізм так нікуди і не зник».

«Просто на зміну партійним босам прийшли олігархи, але корупція і неефективність залишилися тими ж, а частка тіньової економіки, за оцінками МВФ, становить в Україні 50% ВВП. І тепер через війну з Росією - своїм найбільшим торговим партнером - Україна втрачає ті крихти, ще залишалися», - зазначив О'Брайен.

За його словами, хороші новини полягають в тому, що «кредит МВФ повинен стабілізувати українську економіку, а разом з нею і інфляцію», проте «Україна не матиме нормальної економіки в будь-якій перспективі, якщо не зупинить вільне падіння своєї грошової одиниці».

Як повідомляв depo.ua, Міжнародний валютний фонд прогнозує інфляцію в Україні на рівні 27% в 2015 році. Кабмін, у свою чергу, оцінив інфляцію в Україні в 2014 році на рівні 26%.

Інфографіка: cato.org