Імпорт з Росії зріс через ура-патріотів і "блокаду Донбасу", – Денисенко

Український імпорт з Росії зріс через збільшення закупівель вугілля після так званої блокади Донбасу

Depo.Гроші
18 жовтня 2017 12:08
ФОТО: depo.ua

Про це написав у Facebook народний депутат України від БПП Вадим Денисенко, передає Depo.ua.

"Імпорт із Росії виріс на 40%. Чому так різко? Та тому, що ми стали купувати в рази більше російського вугілля після того, як наші ура-патріоти з російськими коріннями успішно провели блокаду", - зазначив він.

Денисенко пояснив, що раніше схема виглядала так: шахти Ахметова, Звягільського та кількох інших бізнесменів добували вугілля на окупованій території, завозили його сюди і платили податки у нас.

"Тепер "націоналізовані" шахти продають вугілля по 25-30 доларів російському Внєшторгсервісу. Той в свою чергу продає по 70-80 доларів іншій компанії, а потім, з іще більшою маржею вугілля заходить на наші ТЕЦ. В результаті ми маємо більшу собівартість нашого тепла і електрики", – зазначив народний депутат.

Нагадаємо, що за перші шість місяців поточного року структура українського імпорту з Росії виглядає так: паливо, включаючи нафту і продукти її перегонки, – $ 1,23 млрд (42% всього імпорту), продукція машинобудування на загальну суму $ 385 млн (в основному паливні елементи для ядерних реакторів, двигуни і запчастини до них); добрива на суму в $ 354 млн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші