Харківський "Агросвіт" вкрали за допомогою нотаріуса з Івано-Франківська

Акціонер харківського агрохолдингу "Агросвіт" Олександр Бічуч шахрайським шляхом привласнив 100% корпоративних прав компанії
Depo.Гроші
7 вересня 2016 16:25
ФОТО: depo.ua
Харківський "Агросвіт" вкрали за допомогою нотаріуса з Івано-Франківська
Харківський "Агросвіт" вкрали за допомогою нотаріуса з Івано-Франківська

Про це сьогодні на прес-конференції в "ЛІГАБізнесІнформ" заявив співвласник компанії Сергій Полумисний.

За його словами, 5 вересня 2016 року в Єдиному державному реєстрі України відбулася перереєстрація нового власника харківського "Агросвіту", яку провела нотаріус з Івано-Франківської області Наталія Трушик. При цьому Полумисний підкреслив, що на сьогодні існує ряд судових рішень, що забороняють держреєстраторам проводити подібні дії щодо "Агросвіта". З цього приводу власник компанії, якій належать 50% акцій, звернувся в Національну поліцію, а також Міністерство юстиції. На його думку, Бічуч і його партнери звернулися до нотаріуса з Івано-Франківської області, оскільки місцеві харківські нотаріуси відмовилися проводити незаконну оборудку.

Представник інтересів Сергія Полумисного адвокат Олександр Крайз стверджує, що Олександр Бічуч давно готувався до рейдерського захоплення: за допомогою незаконно призначеного керівництва компанії "команда Бічуча" "повісила" на "Агросвіт" фіктивну заборгованість. У кіпрської компанії "Борітісану холдинг", якою володіє цивільна дружина Бічуча Анна Коломенська, за 145 млн. грн була придбана "фірма-пустушка" "Харківтеплоенерго" зі статутним фондом в 160 тис. грн.

Харківський "Агросвіт" вкрали за допомогою нотаріуса з Івано-Франківська - фото 1

В результаті шахрайської угоди в агрохолдинга утворився борг, який з урахуванням штрафних санкцій перевищив 200 млн грн. В якості гарантії оплати між компанією "Борітісану" і кіпрською компанією "Агросвіт Лімітед", яка є власницею агрохолдингу, був укладений договір застави корпоративних прав харківського "Агросвіта". В рахунок погашення боргу "Борітісану холдинг" отримала 100% корпоративних прав українського "Агросвіта", які в наслідок були передані іншій офшорній компанії, зареєстрованої в Шотландії.

"За клопотанням юристів Бічуча були призначений тимчасовий ліквідатор "Агросвіту", який в подальшому призначив двох директорів. Одним з них, нібито для зручності ведення справ в Україні, був затверджений Роман Лень, юрист афілійованої з Бічучем юридичної компанії "Гестерс". Таким чином, він, нібито, отримав повноваження директора кіпрської керуючої компанії "Агросвіт лімітед" і зробив ряд документальних операцій, які не були узгоджені з кіпрським ліквідатором, але дозволили Бічучу в подальшому перереєструвати компанію", - пояснив Сергій Полумисний.

Він вважає, що корпоративні права у компанії "Агросвіт Лімітед" фактично вкрадені.
"Коли суд визнає угоду недійсною, всі договори про застави, які були укладені для її виконання, автоматично також будуть визнані недійсними. Крім цього, ми звернулися до правоохоронних органів за фактом незаконного заволодіння майном компанії "Агросвіт", - зазначив співвласник агрохолдингу.

Сергій Полумисний побоюється, що слідом за шахрайською зміною власника піде силове захоплення підприємств "Агросвіту"
.
Як повідомлялось, 30 червня 2016 року Кіпрський суд ухвалив рішення про ліквідацію компанії "Агросвіт лімітед", якій належить харківський агрохолдинг. У зв'язку з цим попередні представники компанії "Агросвіт лімітед" в Україні втратили свої повноваження. Одночасно з ліквідацією компанії на Кіпрі, судові процеси щодо агрохолдингу проходять і в Україні. Зокрема, справу "Агросвіту" розглядає Апеляційний суд Харківської області.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.