Хакери знову від імені "Укренерго" розсилають повідомлення з вірусом

НЕК "Укренерго" поінформувала команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка функціонує у складі Держспецзв'язку, про чергову хакерську атаку
Depo.Гроші
20 січня 2016 18:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-служба держпідприємства.

"На електронні адреси підприємств електроенергетики зловмисниками здійснюється масова розсилка фальшивих електронних повідомлень від імені "Укренерго" про зміну дати громадських обговорень Плану розвитку ОЕС (об'єднаної енергосистеми – ред.) України. У тілі повідомлення вкладено файл з нібито Проектом зазначеного плану, який, ймовірно, заражений вірусом BlackEnergy", - йдеться в повідомленні.

Прес-служба "Укренерго" офіційно заявила, що подібних розсилок електронною поштою вона не здійснювала і попросила в подальшому не відкривати вкладені файли без їх попередньої перевірки останньою версією антивірусного програмного забезпечення.

Нагадаємо, 23 грудня в обленерго Прикарпаття повідомили, що причиною масштабної аварії, що спричинила масові відключення електропостачання на Прикарпатті, ймовірно було втручання сторонніх осіб у роботу телемеханіки - автоматичної системи контролю і управління енергією.

Згідно з даними Держспецзв'язку, крім "Прикарпаттяобленерго" кібернападів зазнали також "Київобленерго", "Чернівціобленерго", "Хмельницькобленерго" і "Харківобленерго".

Американська компанія iSight Partners стверджує, що російська група хакерів Sandworm причетна до безпрецедентного відключення електроенергії в Україні.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші