Губернатор Донеччини пропонує узаконити вивезення вугілля з окупованого Донбасу

Голова Донецької ОДА Олександр Кіхтенко виступає за легалізацію закупівель вугілля з окупованих бойовиками територій Донбасу
Depo.Гроші
9 грудня 2014 12:53
ФОТО: depo.ua
Губернатор Донеччини пропонує узаконити вивезення вугілля з окупованого Донбасу
Губернатор Донеччини пропонує узаконити вивезення вугілля з окупованого Донбасу

Таку заяву він зробив сьогодні на прес-конференції в Краматорську, передає ДеПо з посиланням на LB.ua.

За словами губернатора, негласно переговори про закупівлю вугілля у терористів ведуться постійно. З окупованих територій воно доставляється в Україну контрабандою.

«Переговори про постачання ведуться. Тільки ми робимо вигляд, що цього не бачимо. І перевезення контрабандне теж є», - сказав Кіхтенко.

Губернатор заявив, що в цій ситуації необхідно вживати заходів, щоб зупинити контрабанду та узаконити перевезення вугілля з непідконтрольних українській владі територій.

«Озброєння терористів відбувається не за рахунок продажу вугілля, а за рахунок сусідньої держави», - вважає губернатор.

У свою чергу глава самопроголошеної Донецької народної республіки Олександр Захарченко заявляє про готовність «ДНР» співпрацювати з Україною на рівних партнерських умовах, повідомляє INTERFAX.RU.

«Ми готові співпрацювати як партнери. Нам є, що продавати, 50% вугілля знаходиться на нашій території. У нашій республіці експорт у чотири рази перевищує імпорт», - повідомив він журналістам у вівторок.

Захарченко зазначив, що, не чекаючи на перемир'я, підприємства «республіки» починають відновлюватися. Крім того, глава «ДНР» підкреслив, що два найбільші заводи вже почали свою роботу після перерви.

Як повідомляв ДеПо, напередодні генеральний прокурор України Віталій Ярема заявив, що Україна не може купувати вугілля у «ДНР» і «ЛНР», такі дії будуть розцінені як фінансування тероризму. Водночас міністр енергетики Володимир Демчишин вважає, що поставки вугілля з держшахт, які розташовані на контрольованій бойовиками частині Донбасу, можна налагодити в лічені дні.