Група «Метінвест» зазнає втрат через бойові дії на Донбасі

21 жовтня 2014 року Metinvest BV, материнська компанія міжнародної вертикально інтегрованої гірничо-металургійної групи оголосила проміжні фінансові результати діяльності за шість місяців
Depo.Гроші
21 жовтня 2014 18:27
ФОТО: depo.ua
Група «Метінвест» зазнає втрат через бойові дії на Донбасі
Група «Метінвест» зазнає втрат через бойові дії на Донбасі

Про це повідомляє «Сегодня».

У звіті наголошується, що в першій половині цього року виручка знизилася на 8% порівняно з аналогічним періодом 2013 року. У першу чергу - через зниження цін і попиту на залізорудну продукцію, а також через падіння продажів металопродукції у результаті скорочення обсягів виробництва сталі.

У порівнянні з першою половині 2013 року виробництво сталі скоротилося на 8% до 5 725 тис. т, залізорудного концентрату - на 3% до 18 011 тис. т, концентрату коксівного вугілля - на 21% до 2 362 тис. т.

У третьому кварталі 2014 року на діяльність Групи впливали конфлікти Донецької та Луганської областей. Група переживала періодичні перерви у ланцюгах поставок, здебільшого у результаті логістичних перешкод і проблем, пов'язаних із електропостачанням.

Ці проблеми призвели до призупинення або скорочення обсягів виробництва, починаючи з другої половини серпня, і не припинилися й досі.

У вересні зона конфлікту розширилася на південно-східну частину Донецької області, до території, що знаходиться на відстані 20 км на схід від Маріуполя, де розташовані два ключових металургійних заводи Групи. Зараз вони продовжують працювати, але зазнають обмежень із постачання сировиною.

«Перше півріччя 2014 року було достатньо успішним для Метінвесту з точки зору бізнесу. Для нас цей період став часом повернення зроблених раніше інвестицій. На ММК ім. Ілліча на повну потужність працювала установка з вдування пиловугільного палива і відремонтований конвертер №3. На Єнакіївському металургійному заводі після капітального ремонту запрацювала доменна піч №5. Ми збільшили чистий прибуток і накопичили великий резерв, який повинен був дозволити нам впевнено працювати у другому півріччі, - зазначив генеральний директор Юрій Риженков. - Однак після того, як на південному сході країни почалися активні бойові дії, кілька наших заводів у Донецькій області вимушено припинили роботу. Зупинилися Єнакіївський металургійний завод, його макіївська філія, Авдіївський коксохім і Харцизький трубний завод. Проблеми з поставками сировини почали відчувати й інші підприємства Групи.

Ситуація у регіоні неминуче позначилася на фінансовому стані Групи. Серйозно ускладнилося отримання позик на ринках боргового капіталу: отримати нові кредити або рефінансувати ті, що вже існують, стало майже неможливо. Однак Метінвест продовжував виконувати всі взяті на себе фінансові зобов'язання».

Як заявив Юрій Риженков, нині Метінвест намагається знову запустити свої заводи.

Запас міцності, накопичений у першому півріччі, використовується для підтримки людей - співробітників Метінвесту і жителів регіонів присутності. Навіть на підприємствах, що простоюють, немає скорочень і виплачується зарплата. Більш того, протягом року Метінвест двічі підвищував її розмір. Не припинені соціальні інвестиції Метінвесту у містах присутності.

«Все це, я впевнений, є вагомим внеском Групи Метінвест у стабілізацію соціальної обстановки на Донбасі», - вважає Юрій Риженков.

Додаткова інформація про фінансові результати доступна на сайті www.metinvestholding.com.