Група АІС офіційно звинуватила Ярославського у спробі отримання контролю над її активами

Група компаній АІС офіційно заявила про тимчасове призупинення роботи низки автоцентрів у Києві, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі та Полтаві

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті групи компаній.

Причиною названо недружні дії ТОВ "РК Воздвиженка", яке не має досвіду з ведення автомобільного бізнесу. Робота автоцентрів, розташованих у Києві за адресою: пер. Балтійський, 20, а також в Одесі, Дніпропетровську, Запоріжжі та Полтаві заблокована "у зв'язку з судовими суперечками за кредитними зобов'язаннями між Групою компаній "АІС" і ПАО "Укрсиббанк" (колишнім власником якого є Олександр Ярославський) і Групою компаній DCH, поточним власником якої є Олександр Ярославський".

Як раніше офіційно повідомлялося, Група компаній АІС завершила реструктуризацію боргових зобов'язань перед усіма банками, крім ПАТ Укрсиббанк.

"Переговори про реструктуризацію з ПАТ Укрсиббанк були припинені. Як стало відомо пізніше, боргові зобов'язання з дисконтом понад 90% були продані Групі компаній DCH, при тому, що погашення боргів з боку Групи компаній АІС пропонувалося провести за набагато кращим комерційним умовам. В результаті чого, акціонери ПАТ Укрсиббанк понесли суттєві втрати", – йдеться в заяві групи АІС.

За словами адвоката групи компаній Максима Заброди, за ініціативою DCH були проведені процесуальні дії, за якими немає підсумкових судових рішень, але в рамках яких на ряд об'єктів було накладено арешт. Зазначені об'єкти до моменту завершення розслідувань були передані в управління Національному Агентству України з пошуку активів, отриманих корупційним шляхом (АРМА).

"Агентство АРМА не організовує ведення комерційної діяльності на об'єктах АІС з метою наповнення держбюджету України, як зазначено в цілях діяльності даної структури, – зазначає юрист АІС. – Держагентство провело закритий, непрозорий конкурс без оголошення відкритого тендеру з передачі в управління зазначених активів компанії ТОВ "РК Воздвиженка" (входить до Групи компаній DCH Олександра Ярославського), яке не має досвіду з ведення автомобільного бізнесу".

Заброда підкреслив, що автоцентри, автосалонів і СТО Групи компаній "АІС" побудовані на власні інвестиційні кошти, не є підсумком державної приватизації або об'єктом поглинання інших компаній. "Тим більше, об'єкти АІС ніяким чином не пов'язані з активами, отриманими корупційним шляхом, офіційною метою повернення яких заявлено в місії АРМА", – заявляє юрист.

За його словами, майно Групи компаній "АІС" (торговельне та технологічне обладнання, запчастини, меблі, комп'ютери, сервери, оргтехніка тощо), доступ до якого зараз блокує ТОВ "РК Воздвиженка", не є предметом арешту.

"У зв'язку з чиненими неправомірними діями групою АІС були підготовлені відповідні судові позови і звернення в правоохоронні органи проти агентства "АРМА" і ТОВ РК "Воздвиженка", підкреслив адвокат.

Враховуючи всі вищевикладені обставини, в опублікованому на сайті АІС офіційній заяві група компаній резюмує наступне: "1. Олександр Ярославський намагається використовувати цю ситуацію як інструмент отримання контролю над активами Групи компаній АІС. 2. Судові органи України в черговий раз працюють в інтересах структур, які регулярно здійснюють захоплення чужого майна. 3. Національне агентство АРМА, створюване на гроші платників податків, замість повернення активів, отриманих за колишньої влади корупційним шляхом, займається віджимом майна комерційних структур".

В АІС акцентують увагу на тому, що група компаній, продовжуючи свою роботу, планує відкриття нових об'єктів і виконує всі зобов'язання перед клієнтами. Наприклад, АІС автоцентр Дніпро в місті вже відновив роботу за новою адресою.

Автоцентри АІС в містах Одеса, Запоріжжя, Полтава також мають намір зробити це вже найближчим часом. Що стосується автоцентрів і СТО групи АІС в інших містах присутності, включаючи р. Київ (АІС Святошино, АІС Київ Дніпровський), вони продовжують свою роботу в звичайному режимі, повідомили в групі компаній.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна