Гройсман порівняв тарифи на воду в Україні та Європі

Україна має низькі тарифи на воду і дуже низьку інвестиційну складову в ньому, яка повинна спрямовуватися на оновлення і ремонт систем водопостачання
Depo.Гроші
25 серпня 2016 16:22
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає depo.ua.

Як аргументи глава уряду навів в приклад статистику тарифів в країнах Дунайського регіону (Молдова, Болгарія, Румунія, Угорщина та Австрія).

"Хочу звернути вашу увагу на показову статистику щодо тарифів на водоспоживання у країнах Дунайського регіону: обсяг інвестицій у середньому тарифі в Україні найнижчий. Тобто, на оновлення і ремонт комунікацій у нашій країні йде лише 1,15 грн із загальної суми 8,21 грн/куб. Для порівняння у Молдові у перерахунку на гривні обсяг інвестицій у тарифі - 3,06 грн з 23,55 грн/куб, а в Австрії - 36,02 грн з 90,06 грн", - написав він.

Прем'єр зазначив, що штучно занижуючи тарифи, місцева влада гальмує модернізацію труб, котелень та іншої інфраструктури у власному місті.

"Я був мером 8 років і я розумію, про що йде мова. Для допомоги тим, хто не може платити, в Україні працює система субсидій. А мораторій знову прирівнює бідних і багатих. Досить займатися популізмом! Краще інвестувати в енергоефективність: модернізацію котелень, заміну теплотрас, зменшення втрат, утеплення будинків", -  зазначив Гройсман.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.