Гройсман: 50% ціни на газ одразу піде в держбюджет

Ціна на газ українського виробництва не може бути низькою
Depo.Гроші
27 квітня 2016 11:12
ФОТО: depo.ua

Про це на засіданні Кабінету міністрів України заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає depo.ua.

За його словами, ціна на газ формується не лише в момент викачки газу, а завдяки величезним капітальним вкладенням в розвідку і технології.

"Якщо ми зараз не будемо платити реальну ціну за український газ – у нас різко почне скорочуватися власний видобуток. І за 7-8 років ми можемо втратити дві третини власного видобутку, а значить ми знову будемо змушені сідати на російську газову голку. Всі ті, хто говорить про низьку ціну на український газ – працюють на тих, хто бореться проти української газової незалежності (на росіян)", - зазначив Гройсман.

Також він додав, що довгий час ціна газу державного Укргазвидобування була занижена (1590 грн). "Виходило так, що недержавні компанії, які працюють в Україні продають газ по ринковій ціні, а держава працює по заниженій ціні. Зараз ціни Укргазвидобування вирівняли. Але треба розуміти, що 50% цієї ціни відразу йдуть в держбюджет, як рентні платежі (ці гроші є основою для виплат пенсій), а ще чверть буде йти на розробку нових родовищ і закупівлю нових технологій. Тобто, якщо ціна буде встановлена на рівні 6000 грн, то 3000 грн з кожного кубометра будуть іти в держбюджет, а ще 1500 грн – на геологорозвідку і пошук та розробку нових родовищ", - заявив Гройсман.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші