Гройсман скасував рішення про перепідпорядкування "Укртрансгазу", - ЗМІ

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман на нараді з представниками Мінекономрозвитку і торгівлі таНАК "Нафтогаз-Україна" прийняв рішення про скасування наказу МЕРТ № 1478 від 7 вересня, згідно з яким управління ПАТ "Укртрансгаз" було передано міністерству
Depo.Гроші
19 вересня 2016 18:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили відразу кілька джерел у Кабміні, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Наказ скасований, але згодом "Укртрансгаз" буде перепідпорядкований безпосередньо акціонеру "Нафтогазу", тобто уряду", - повідомив співрозмовник видання.

За інформацією джерела, передбачається, що передача "Укртрансгазу" в управління Кабміну відбудеться після рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, 7 вересня Міністерство економічного розвитку і торгівлі вивело з-під контролю НАК "Нафтогаз України" здійснення закупівель ПАТ "Укртрансгаз", не повідомивши керівництво НАК "Нафтогаз України".

За інформацією прес-служби НАК, така зміна статуту поставила під загрозу укладення "Нафтогазом" кредитної угоди з залученням Світового банку (СБ) на суму 500 млн дол і є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою.

Дії МЕРТ вже викликали занепокоєння Європейського банку реконструкції та розвитку.

У "Нафтогазі" заявили, що через такі дії Стокгольмський арбітраж може відмовити "Нафтогазу" від розгляду позову до "Газпрому" щодо транзитного контракта 2009 року

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що рішення МЕРТ  може бути змінено внаслідок критики з Європи.

19 вересня МЕРТ призупинило рішення про затвердження нового статуту "Нафтогазу України", яким фактично перепідпорядкувало собі компанію "Укртрансгаз"

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші