Гройсман заявив, що блокуватиме будівництво "Північного потоку-2"

У Кабінеті міністрів запевняють, що вживають заходів для недопущення реалізації будь-яких газових проектів, які несуть загрозу нацбезпеці України

 

Depo.Гроші
19 травня 2017 10:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман у Верховній Раді під час години запитань до уряду, передає Depo.ua.

"Нещодавно ми підписали меморандум з нашими європейськими партнерами щодо намірів спільного управління ГТС. Зараз триває судовий процес у Стокгольмі. Я не хотів би коментувати до рішення суду. Це буде впливати на подальші наші плани щодо управління ГТС, її розвитку...Це не тільки наша безпека, це безпека всієї Європи", - зазначив Гройсман.

Він також повідомив, що наразі вживаються заходи щодо недопущення реалізації проектів, які "мають суто політичний характер і несуть загрозу для національної безпеки України та країн Європи", - зазначив глава уряду.

Нагадаємо, що "Газпром" в червні 2014 року звернувся в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з "Нафтогазу" боргу за поставлений у 2013 і 2014 роках газ. Зі свого боку "Нафтогаз" звернувся з позовом про ретроактивном зміну ціни і відшкодування переплат та скасування заборони реекспорту. Суд об'єднав обидва позови.

У разі задоволення претензій "Нафтогазу", компанія отримає 27 млрд дол., а також вигідні умови співпраці з Росією в сфері постачань газу. Якщо виграє "Газпром", то Україна зобов'язана буде виплатити російській компанії майже 39 млрд доларів, що може обернутися банкрутством НАК.

На початку травня Стокгольмський арбітраж знову переніс термін винесення вердикту у справі про постачання газу з Росії в Україну. Орієнтовна дата оприлюднення рішення - 30 червня.

Довідка: Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.