Гройсман оголосив війну бюрократії на ринку ліків

Новий уряд має намір змінити регулювання ринку ліків
Depo.Гроші
20 квітня 2016 11:52
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив під засідання Кабміну, передає depo.ua.

"Перше питання, на який би я хотів би привернути увагу - питання ліків. Дуже багато розмов навколо того, що ліки у нас дуже дорогі, але при першому аналізі цієї ситуації ми бачимо, що все зроблено за національним законодавством та іншими рішеннями інших різних органів для того, щоб цей ринок закрити, не дати йому створити конкуренцію за якістю і цінами. Я вважаю, що перше завдання уряду, ми повинні перерегулювати цей ринок, дати можливість, щоб Українці купували якісні ліки, ті, які купуються в Україні, США, Канаді, ЄС, Японії, Австралії, Швейцарії", - сказав глава уряду.

За його словами, ліки, які сертифіковані в названих країнах, мають високу якість, але, на жаль, вони через суто бюрократичні бар'єрами не можуть потрапити на полиці українських аптек.

"Ми повинні врегулювати це двома шляхами. Перше, через прийняття постанови, яка перерегулює процес входження цих ліків на ринок і друге - це внесення змін у закон, які дозволять забезпечити необхідні законодавчі зміни", - заявив Гройсман.

Нагадаємо, що  Володимир Гройсман доручив МОЗ спільно з Мінекономіки до кінця тижня внести пропозиції, які могли б вплинути на формування вартості ліків.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші