Гройсман обіцяє депутатам "відверту розмову"

Спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман ініціює "відверту розмову" в коаліції після голосування за закон про реструктуризацію валютних кредитів
Depo.Гроші
3 липня 2015 14:54
ФОТО: depo.ua

Про це він повідомив у своєму Facebook, передає depo.ua.

"Я ініціюю відверту розмову в коаліції щодо того, як ми спільно працюємо далі, і що є нашими справжніми пріоритетами. Така бесіда повинна відбутися не пізніше ніж на наступному тижні. У коаліції не місце ігор "один хороший, всі погані" або "всі хороші, один поганий", - повідомив Гройсман.

За його словами, проблема щодо голосування в парламенті за законом 1558-1 потребує вирішення.


Нагадаємо, НБУ розписав можливі збитки від реструктуризації валютних кредитів.

Нагадаємо, учора Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроектумотивуючи це збитками від реструктуризації валютних кредитів у 100 млрд грн.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень,про що заявила міністр фінансів Наталія Яресько. 

 Документ передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Сьогодні деякі народні депутати почали відкликати голоси за цей закон. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

Читайте також: Скандальний кредитний закон не вийде зі стін Ради