Гройсман наказав розібратися з "роттердамською" формулою ціни на вугілля

Міністерство енергетики та вугільної промисловості за участю Нацкомісії з регулювання ринку електроенергетики і комунальних послуг має перевірити доцільність нової формули "Роттердам плюс доставка" під час закупівлі вугілля для вироблення електроенергії
Depo.Гроші
24 червня 2016 12:02
ФОТО: depo.ua

Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає depo.ua.

"Я хотів би, щоб Міністерство енергетики та НКРЕКП розібралися, як формується ціна на вугілля, чому визначена формула "Роттердам+доставка", який вихід є з цієї ситуації", - сказав він.

Він додав, що зробити це потрібно терміново.

"Даю один тиждень на те, щоб внести пропозиції, які розглянуть і президент і уряд, щоб врегулювати цю проблему", - додав прем'єр.

Він додав, що обговорював це питання з президентом, який "також стурбований цим питанням".

Нагадаємо, що в березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.

За даними експертів, ціна вугілля за формулою "Роттердам плюс" становить 63 долара за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<