Кабмін підпорядкував собі "Нафтогаз" (ОНОВЛЕНО)

Сьогодні Кабінет Міністрів передає під управління уряду НАК "Нафтогаз-України"
Depo.Гроші
22 вересня 2016 13:25
ФОТО: depo.ua

Про це під час зсідання уряду заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає depo.ua.

"Ми ухвалимо рішення про передачу компанії НАК "Нафтогаз-України" від Мінекономрозвитку під управління Кабміну компанії "Нафтогаз України", - зазначив він.

Гройсман додав, що минулого тижня Мінекономіки в рамках своїх повноважень ухвалило технічне рішення щодо управління Укртрансгазом.

"Система "Нафтогазу" має бути реформована.  Тому виведення на рівень управління Кабміном пришвидшить процес роз’єднання транзиту і добичі газу", - вважає Гройсман.

Урешті-решт рішення про перепідпорядкування "Нафтогазу" ухвалили. 

Нагадаємо, 7 вересня Міністерство економічного розвитку і торгівлі вивело з-під контролю НАК "Нафтогаз України" здійснення закупівель ПАТ "Укртрансгаз", не повідомивши керівництво НАК "Нафтогаз України".

За даними НАК, така зміна статуту поставила під загрозу укладення "Нафтогазом" кредитної угоди з залученням Світового банку (СБ) на суму 500 млн дол і є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою.

Дії МЕРТ вже викликали занепокоєння Європейського банку реконструкції та розвитку.

У "Нафтогазі" заявили, що через такі дії Стокгольмський арбітраж може відмовити "Нафтогазу" від розгляду позову до "Газпрому" щодо транзитного контракта 2009 року

19 вересня МЕРТ призупинило рішення про затвердження нового статуту "Нафтогазу України", яким фактично перепідпорядкувало собі компанію "Укртрансгаз".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<