Гроші на підвищені зарплати візьмуть з детінізації заробітків 2,6 млн українців, - міністр

Кошти на підвищення мінімальної зарплати надійдуть за рахунок детінізації економіки
Depo.Гроші
2 листопада 2016 11:20
ФОТО: depo.ua

Про це сказав журналістам міністр соціальної політики Андрій Рева, передає Depo.ua.

"У нас на мінімальну зарплату 3 млн 700 тис. працівників, 1 млн. 100 тис. в бюджетній сфері і 2 млн 600 тис. в приватному секторі.  Але якщо подивитися на розмір середньої заробітної плати – то реально люди на руки отримують більше, ніж задекларовано, то в приватному секторі зарплати, меншої ніж 230 грн, практично немає", - зазначив він

Тому після змін Рева сподівається, що сума соціальних внесків із підвищених зарплат 2 млн 600 тис. працівників  зросте.

"Коли ми піднімаємо мінімальну зарплату  –  то на 16 млрд грн зростає сума надходжень до Пенсійного фонду, їх можна направити на підвищення зарплати", - зазначив міністр.

Він запевнив, що на підвищені зарплати не потрібно буде друкувати чи позичати гроші.

"Ми плануємо отримати ці кошти за рахунок детінізації. Ми не згодні з нашими економічними радниками. Вони спираються на класичну теорію, що зарплата не повинна рости швидше ніж зростання економіки.  Однак особливість України в тому, що 40-50% економіки перебуває в тіні. І якщо ми плануємо зростання економіки на 3%, то детінізація на цьому історичному проміжку може дати ресурсу для бюджету більше, ніж економічне зростання. Тому ми хочемо витягнути з тіні частину заробітних плат, які сьогодні платяться в конвертах", - зазначив Рева.

Він нагадав, що торік був значно знижений єдиний соцвнесок.

" Ми сподівалися, що підвищать людям зарплати. Але частина підприємців вирішили, що можуть направити ці кошти на інші потреби. Ми маємо за 9 місяців мінус  23 млрд грн по ЄСВ в Пенсійному фонді. Дві третини підприємців підвищили зарплати людям, а приблизно третина не підвищили.  Ми сказали: не хочете підвищувати всім, давайте найбільш найбіднішим", - пояснив Рева.

Нагадаємо, що уряд пропонує підвищити з 1 січня мінімальну зарплату до 3200 грн на місяць.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<