Грошей на дострокову індексацію пенсій і зарплат немає, – Розенко

Сьогодні в уряду немає коштів на індексацію доходів громадян України раніше 1 грудня поточного року
Depo.Гроші
19 травня 2015 16:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Безумовно, індексація заробітних плат і пенсій може відбуватися лише за умови наявності відповідного додаткового ресурсу. Тобто, для того, щоб щось витратити, треба цей ресурс мати. На сьогоднішній день ми не можемо сказати, що маємо достатній ресурс для того, щоб зробити індексацію зараз", - сказав Розенко.

Однак він запевнив, що за першої ж нагоди індексацію буде проведено.

"Уряд має абсолютно чітку позицію: якщо у нас з'явиться хоча б мінімальна можливість зробити індексацію заробітних плат і пенсій раніше, ми цю можливість використаємо", - запевнив міністр.

Нагадаємо, що вчора у Верховній Раді України лідер  фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко звинуватила уряд в роздмухуванні контрреволюції через небажання індексувати пенсії і зарплати.  На перерахунку соцстандартівнаполягає і фракція "Блок Петра Порошенка". Після цього прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд готовий шукати кошти на індесацію соцстандартів.

Востаннє мінімальна пенсія, мінімальна зарплата й прожитковий мінімум в Україні піднімалися 1 грудня 2013 року. Ці показники залишаються на рівні 1218 грн (прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальна зарплата) і 949 грн (мінімальна пенсія).  Чергова індексація зарплат і пенсій, за чинним бюджетом, передбачена лише в грудні.