Гривня подешевшала: тепер банкноти робитимуть з льону (ФОТО)

Фабрика банкнотного паперу у Малині Житомирської області виготовила першу партію паперу із частковим вмістом українського льону, який буде використовуватися для банкнот національної валюти
Depo.Гроші
24 березня 2016 11:54
ФОТО: depo.ua
Гривня подешевшала: тепер банкноти робитимуть з льону (ФОТО)
Гривня подешевшала: тепер банкноти робитимуть з льону (ФОТО)

Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Національного банку України Яків Смолій, передає depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора.

Гривня подешевшала: тепер банкноти робитимуть з льону (ФОТО) - фото 1

Раніше у композиції паперу для банкнот використовувалась бавовна. Як повідомляється, український льон значно дешевше імпортованого бавовняного волокна, що дозволить знизити витрати на виробництво гривні.

Також це рішення має на меті підтримку національного товаровиробника цієї сільськогосподарської культури та створить додаткові робочі місця.

Гривня подешевшала: тепер банкноти робитимуть з льону (ФОТО) - фото 2

У НБУ запевняють, що рівень фізико-механічних показників цього паперу відповідає всім вимогам Національного банку України. Також волокна льону забезпечать кращу зносостійкість паперу.

Зараз Банкнотно-монетний двір Нацбанку випробовує папір дослідної партії, метою яких є оцінка відповідності нового паперу і банкнот усім необхідним вимогам.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Мітки: НБУ, банкнота