Гринів хоче, щоб чиновники показували своє майно лише НАБУ

Лідер фракції БПП Ігор Гринів пропонує змінити Закон "Про запобігання корупції" і закрити відомості з декларацій для загального користування
Depo.Гроші
30 вересня 2016 13:52
ФОТО: depo.ua

Відповідний законопроект №5192 сьогодні зареєстрований у парламенті, передає depo.ua.

У коментарі "Українській правді", Ігор Гринів зазначив, що  законопроект має розв’язати питання про доступ до інформації про рухоме і нерухоме майно і готівкові кошти.

"Ця інформація, яку подають підписанти, має бути для службового користування і для НАБУ, а не бути предметом політичних спекуляцій", - зазначив він.

На думку Гриніва,  даними можуть скористатися "хулігани чи грабіжники".

"Це дасть підстави для дискредитації всієї системи декларування", - зазначив він.

Крім того, Гринів повідомив, що у проекті він пропонує скасувати кримінальну відповідальність за помилки у декларації.

"Кримінальна відповідальність має бути за подачу недостовірної інформації про податки і ухиляння від податків. В іншому – має бути адміністративна і політична відповідальність, а не кримінальна", - сказав він.

На питання, чи не нівелюють його пропозиції загальну ідею електронних декларацій, голова фракції БПП відповів: "Не нівелюють. Зараз вважають, що Єдиним засобом боротьби з корупцією є медіа, тоді не треба було створювати НАБУ, Антикорупційну прокуратуру, ДБР. Цим мають займатися спеціально створені органи, до яких має бути довіра".

 Згідно з проектом, внесеним до ВР, пропонується закрити інформацію про отримані подарунки.

Нагадаємо, що в Україні з 1 вересня запрацювала система е-декларування. Протягом 60 днів чиновники мають подати декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов'язання за минулий рік.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші