Греція виділила жертвам трагедії в Сартані 20 тис. євро

Прийнято рішення про передачу потерпілим і сім'ям загиблих в Сартані 20 тисяч євро від керівництва Греції

Греція виділила жертвам трагедії в Сарта…

Про це повідомляє 0629 з посиланням на генерального консула Греції в Маріуполі Дімітріса Папандреу, передає ДеПо.

Зазначається, що таку заяву він зробив на прощальній зустрічі з представниками МДУ перед від'їздом на батьківщину.

Як повідомляв ДеПо, в день похоронів сімох загиблих місцевих жителів селища Сартана, які потрапили під обстріл терористів під час церемонії поховання, стали відомі результати експертизи уламків смертоносного снаряда, що залишилися на місці трагедії.

Нагадаємо, 14 жовтня, близько 15:00 терористами була обстріляна північна околиця сел. Сартана недалеко від Маріуполя. Постраждали мирні жителіщо брали участь в похоронній процесії.

ДОВІДКА: Селище Сартана (Приморське) в районі Маріуполя було засноване в 1780 році греками-румеями, переселеними російським урядом з однойменного села в гірському Криму.

Маріуполь (псевдогрецька назва з елементом «-поль», тобто місто, «місто Марії»), отримав своє сучасне ім'я 4 березня 1780 року на честь Марії Федорівни, дружини спадкоємця царського престолу, майбутнього імператора Павла I.

Раніше, в липні 1778 року почалося виведення з Кримського ханства в Росію християн. 29 вересня 1779 року намісником імператриці в південних губерніях князем Потьомкіним був виданий ордер, за яким кримським грекам відводилася територія Павлівського (Маріупольського) повіту Азовської губернії.

26 липня 1780 року переселенці на чолі з митрополитом Ігнатієм уперше прибули в Маріуполь. Кожному зі своїх селищ греки давали назви населених пунктів Криму, звідки вони прийшли. Так виникли села Бахчисарай, Ялта, Урзуф, Сартана (Приморське), Чердакли, Карань, Мангуш і інші.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme