Греція готова оголосити дефолт, – FT

Греція готова оголосити дефолт, якщо не зможе досягти угоди з міжнародними кредиторами до кінця квітня
Depo.Гроші
14 квітня 2015 08:10
ФОТО: depo.ua

Про це пише газета The Financial Times з посиланням на джерела, ознайомленими з настроями в грецькому уряді, передає depo.ua.

За даними видання, уряд, перед яким стоїть необхідність виплати зарплат в держсекторі і державних пенсій, вирішило пропустити в травні і червні платежі Міжнародному валютному фонду на суму 2,5 мільярда євро, якщо угода не буде укладена.

Уряд намагається знайти гроші, щоб виплатити в квітні зарплати держслужбовцям і пенсії на загальну суму 2,4 мільярда євро. При цьому, згідно з графіком обслуговування боргу, Афінам необхідно виплатити МВФ до 1 травня 203 млн євро, до 12 травня - 770 мільйонів євро, в червні - ще 1,6 мільярда євро.

"Ми прийшли до кінця шляху. Якщо європейці не видадуть гроші для порятунку, то ніякої альтернативи немає", - наводиться думка неназваного урядовця, що мав на увазі можливість оголошення дефолту.

При цьому наголошується, що попередження про насування дефолту може бути тактичним ходом уряду, який прагне домовитися з міжнародними кредиторами в умовах швидкого спустошення державної скарбниці, передає Lenta.ru.

В короткостроковій перспективі оголошення дефолту Афінами майже напевно призведе до призупинення надзвичайної допомоги Європейського центрального банку з надання ліквідності грецькому фінансовому сектору, закриття грецьких банків і збільшенню економічної нестабільності.

Ліворадикальна партія СІРІЗА в ході успішної передвиборчої кампанії обіцяла домовитися з кредиторами про списання частини боргів. Однак після приходу до влади новий уряд висловив готовність вжити заходів для виконання всіх зобов'язань перед МВФ.

Міжнародні кредитори вимагають від Греції жорсткої оптимізації витрат і непопулярних економічних реформ, зокрема, скорочення пенсій та спрощення процедури звільнення працівників роботодавцями в приватному секторі.

Тим не менш, міністр фінансів Яніс Варуфакіс дав зрозуміти минулого тижня, що для уряду головним пріоритетом має залишатися виконання внутрішніх зобов'язань, включаючи зобов'язання продовжувати виплачувати пенсії громадянам.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що країни єврозони таємно розробляють плани з виключення Греції.

Мітки: дефолт