Менеджери "Приватбанку" вкрали 19 млрд рефінансу, - суд

Головне слідче управління ГПУ розслідує справу з розкрадання менеджерами "Приватбанку" коштів Нацбанку, виділених на рефінансування
Depo.Гроші
8 серпня 2016 10:16
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповідній ухвалі Печерського райсуду Києва від 29 липня, передає depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

Згідно з судовими матеріалами, слідство встановило, що менеджери "Приватбанку", користуючись службовим становищем, протягом 2014 року вкрали 19 млрд грн, виділених на рефінансування "Приватбанку", застосувавши певну схему.

Так, менеджерами "Приватбанку" 42 підконтрольним підприємствам, а саме: ТОВ "Агропромтехнологія"; ТОВ "Альфатрейд"; ТОВ "Вегаторг" ; ТОВ "Веста-компані"; ТОВ "Віалінт"; ТОВ "Віглон"; ТОВ "Віітелла";під заставу майнових прав на товар видано кредитів від 18 до 73 млн та перераховано гроші на рахунки нерезидентів: "TEAMTREND LIMITED", "TRADE POINT AGRO LIMITED", "COLLYER LIMITED", "ROSSYAN INVESTING CORP", "ZAO UKRTRANSITSERVICE LTD", "MILBERT VENTURES INC.", з метою нібито отримання товарів.

Однак поставка товарів до цього часу не відбулася,  гроші до теперішнього часу не повернуті.

Отже, службові особи "Приватбанк" не  відшкодували збитків унаслідок невиконання чи неналежного виконання умов кредитних договорів.

У сторони обвинувачення є достовірні дані, що 19 млрд гривень були перераховані 42 резидентами України на 6 розрахункових рахунків нерезидентів-продавців, що знаходяться  в банківській установі "PrivatBank Cyprus Branch".

Під час досудового розслідування встановлено, що резидентом України ТОВ "Інкерія" укладено контракт з нерезидентом України: "ZAO UKRTRANSITSERVICE LTD" на рахунок якого здійснило 100% передплату за сиру нафту.

Рахунок згаданого нерезидента України - компанії "ZAO UKRTRANSITSERVICE LTD" на який були перераховані кошти від вищезазначених підприємств знаходяться в "PrivatBank Cyprus Branch 3 Kallipoleos Avenue, Geogas Tower, Office 301, 303, CY1055 Nicosia, Cyprus SWIFT: PBANCY2N".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші