ГПУ: Клюєви незаконно заволоділи заводом і відбирали гроші в дітей

Колишній секретар РНБО Андрій Клюєва та його брат, народний депутат України Сергій Клюєв провернули аферу і прибрали до рук ВАТ "Завод напівпровідників", а потім добилися обслуговування його кредиту за рахунок бюджетних коштів, які повинні були направлятися дітям і інвалідам
Depo.Гроші
20 травня 2015 17:38
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у поданні Генпрокуратури до Верховної Ради з проханням дати дозвіл на притягнення нинішнього депутата від "Опозиційного блоку" Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

У ГПУ розповіли, що в  2007 році брати Клюєви через підконтрольні фірми вирішили взяти участь у приватизації 74,99% акцій вказаного заводу, але не мали на це права, оскільки їхні фірми не володіли необхідними патентами і технологіями.

Щоб обійти це обмеження, Клюєви вирішили використати підприємство, яке мало такі патенти, але не мало грошей. Для цього підійшло кіровоградське ТОВ "Силікон". На початку 2007 року Сергій Клюєв зустрівся з представником "Силікону" Г.І. Коганом і запевнив, що профінансує придбання акцій "Заводу напівпровідників" за умови наступного розподілу їх пополам між Клюєвими і "Силіконом". Коган погодився.

Пізніше підконтрольні Клюєвим фірми переказали "Силікону" необхідні кошти, і компанія виграла аукціон, ставши власником "Заводу напівпровідників". Однак потім Клюєви переконали Когана у необхідності укладення додаткових угод між "Силіконом" і своїми фірмами, у результаті яких "Силікон" потрапив у боргову залежність від Клюєвих і втратив контроль над придбаним заводом.

У результаті Клюєви через свою австрійську компанію "Актів Солар Холдинг ГмбХ" заволоділи акціями "Заводу напівпровідників".

Після цього  політики, які були нардними  депутатами, добилися від "Укрексімбанку" виділення 200 млн євро кредитів на розвиток "Заводу напівпровідників" і створення вертикально-інтегрованої компанії з виробництва полікристалічного кремнію.

Тим часом Андрій Клюєв у березні 2010 року став першим віце-прем'єром, отримавши значні важелі впливу. На цій посаді восени він добився виділення Державним агентством з інвестицій та розвитку 200 млн гривень "Заводу напівпровідників" для погашення відсотків за вищезгаданим кредитом. Оскільки цих грошей у Держагентства не було, Клюєв добився перерозподілу видатків держбюджету за рахунок коштів із захищених статей бюджету, призначених спочатку для субвенцій місцевим бюджетам на виплату допомогу сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям.

Через це Генпрокуратура просить Раду надати дозвіл на притягнення Сергія Клюєва до відповідальності.

Як відомо, Андрій Клюєв втік з України після перемоги Майдану.

Нагадаємо, що Генпрокуратура також подала у Раду прохання зняти імунітет з екс-комбата "Айдару" Сергія Мельничука, якого підозрюють у створенні злочинної групи.