ГПУ добиватиметься в суді знесення вертодрому Януковича в Києві

Генеральна прокуратура подала позов до Верховного Суду України з проханням переглянути рішення нижчих судових інстанцій щодо вертолітного майданчика на Парковій дорозі в Києві, будівництво якого пов'язують з колишнім президентом Віктором Януковичем
Depo.Гроші
15 червня 2015 19:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

Раніше суди першої та апеляційної інстанцій залишили без розгляду адміністративний позов прокурора про визнання будівництва майданчика незаконним. Причиною відмови в позові стало те, що прокуратура пропустила терміни звернення до суду. Вищий адміністративний суд також погодився з такими висновками попередніх судових інстанцій. Однак ГПУ не вважає, що термін давності вже минув, у зв'язку з чим і звернулася до вищої судової інстанції.

"Органи прокуратури у своїх позовних вимогах доводять, що забудовник не мав усіх необхідних документів, зокрема правовстановлюючих документів на земельну ділянку, документів про результати оцінки впливу на стан навколишнього природного середовища тощо. Окрім того, земельна ділянка, на якій проводились роботи з будівництва, розташована у Центральному історичному ареалі міста, в межах охоронної зони об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Київ: Собор Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра", в зоні охоронюваного ландшафту та на території пам'ятки історії та ландшафту місцевого значення "Історичний ландшафт Київських гір і долин р. Дніпра". Однак, дозволу на виконання будівельних робіт у органу охорони культурної спадщини забудовником не отримано", - пояснили в ГПУ.

Читайте також: Януковичу дозволили добудувати свій вертодром