Google підкорився новим вимогам Росії та переносить свої сервери

Американська IT-корпорація Google вже розмістила частину своїх серверів в дата-центри на території Росії для виконання вимог закону про персональні дані росіян, який вступить в силу у вересні
Depo.Гроші
10 квітня 2015 09:03
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє РБК з посиланням на джерела в Мінкомзв'язку Росії, передає depo.ua.

Видання наводить витяги з стенограми наради в Мінкомзв'язку за участю власників і керівників найбільших вітчизняних дата-центрів. За словами одного з учасників зустрічі, Google зберігає інформацію на його "режимному напівдержавному підприємстві". Він підкреслив, що Google спочатку "нікого до своїх стійок не підпускала", і всіма операціями керували її співробітники, які приїхали з-за кордону.

Учасники наради повідомили, що йдеться про "Ростелекомі". Представники обох компаній офіційно коментувати цю інформацію відмовилися.

За даними видання, Google зберігає дані росіян вже на десятках серверних стійок в кількох російських дата-центрах. Їх оренда обійшлася б американської компанії в кілька мільйонів рублів щомісяця, проте Google використовує власне обладнання. Оцінити необхідні компанії потужності співрозмовники РБК не наважилися.

Раніше на перенесення серверів в Росію зважилася і компанія eBay, яка володіє однойменним інтернет-аукціоном і платіжним сервісом PayPal. Зробити це компанії зобов'язує прийнятий минулого року закон про персональні дані росіян, який вимагає "переїзду" серверів в Росію з 1 вересня цього року. Інтернет-компанії неодноразово виступали проти таких заходів.