Гонтарева знайшла винних у проблемах України і МВФ

Політична криза в Україні є основною перешкодою для відновлення співпраці нашої країни з Міжнародним валютним фондом
Depo.Гроші
10 березня 2016 18:57
ФОТО: depo.ua

Про це  заявила журналістам голова Національного банку України Валерія Гонтарева, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Зараз ми маємо зупинити політичну кризу тут, це основна перешкода, технічно ми готові", – сказала Гонтарева, відповідаючи на питання, що є перешкодою для відновлення співпраці з МВФ та отримання нових траншів.

При цьому вона висловила впевненість, що політичну кризу буде подолано.

"Я абсолютно впевнена в цьому", – підкреслила глава НБУ.

Нагадаємо, раніше в МВФ повідомили про можливість відновлення співпраці з Україною без відправки місії до Києва.

Нагадаємо, МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки в березні 2015 року. Перший транш за новою програмою обсягом 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня, другий на 1,7 млрд дол. – 4 серпня 2015 року.

Другий перегляд програми проходив у два етапи. Місія фонду працювала в Києві у вересні минулого року і 2 жовтня 2015 року призупинила переговори у зв'язку з необхідністю проведення місцевих виборів, а також дискусій всередині країни щодо податкової реформи та проекту держбюджету на 2016 рік. У листопаді переговори поновилися.

На поточний момент Україна і МВФ обговорюють широкий спектр питань у рамках другого перегляду програми співробітництва, який включає різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації.

Наразі Україна і МВФ досі не узгодили текст Меморандуму про співпрацю за програмою кредитування України.

Узгодження і підписання Меморандуму, який планували підписати після 16 лютого, дозволить фонду призначити дату засідання Ради директорів, під час якого вирішиться питання про надання нашій країні третього кредитного траншу обсягом 1,7 мілнд дол. Перші два транші Україна отримала в 2015 році, їх загальний обсяг склав 6,7 млрд дол. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші