Гонтарева вважає, що перемогла чорний ринок

Сьогодні Національний банк зробив неймовірний крок до лібералізації валютного ринку. Тепер можна купувати валюти не на три, а аж на шість тисяч гривень
Depo.Гроші
3 березня 2016 18:00
ФОТО: depo.ua
Гонтарева вважає, що перемогла чорний ринок
Гонтарева вважає, що перемогла чорний ринок

Тобто замісь 90 євро, ви можете за один раз купити 180 євро. Низка провідних ЗМІ на повному серйозі почали говорити про те, що у нас почалася валютна лібералізація і про те, як Гонтарева семимильними кроками рятує економіку. Якщо ж подивитися на всю цю історію більш прагматично, то ми побачимо, що вся ця "лібералізація" – пшик, розрахований на піар, який почне розкручувати команда Гонтаревої.

Нам же всім треба знати лише одне – сьогоднішнє послаблення Гонтаревою взагалі не вплине на існування чорного ринку і відповідно, чорного курсу валют. Окрім того, це послаблення взагалі не вплине на те, що сама Гонтарева називає лібералізацією валютного ринку. Лібералізація ринку – це можливість для буль-якого інвестора і просто будь-якої людини, вивести легально зароблені гроші за кордон. У нас же нема і не буде інвестицій через те, що будь-хто, завівши сюди один долар, на виведенні його назад втратить 10-50%.

Розповіді про валютну лібералізацію зараз прийшли на заміну казкам про боротьбу з олігархічним банкінгом. Після закриття третини банків, ми опинилися в ситуації, коли за рік може перестати працювати ще 50-60 банків. А кредитів менших ніж під 25% ніхто не бачив і не побачить. Тому піарники Гонтаревої порадили їй переходити на нові теми. І не знайшли нічого кращого, ніж розповідати казки про лібералізацію валютного ринку.

Ні для кого не секрет, що наступним кроком стане чергова спроба зачистки країни від кіосків обміну валют (нам розкажуть, що весь чорний кеш сидить там). Далі нам дозволять зараз купувати на 50 євро більше, а там життя підкаже, чим замінити валютну лібералізацію.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші