ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гонтарева: Українці лохи, їм не потрібні дешеві довгі кредити

Збиток банківської системи в цьому році склав 11 млрд грн. І це при тому, що за словами Гонтаревої “банківська система очищена” (заява була зроблена 2 місяці тому 28.08)
Depo.Гроші
1 листопада 2016 08:10
ФОТО: depo.ua
Гонтарева: Українці лохи, їм не потрібні дешеві довгі кредити
Гонтарева: Українці лохи, їм не потрібні дешеві довгі кредити

Тоді, 2 місяці тому, Гонтарева розповідала, що це лише перший етап зачистки системи. Далі вона поверне гривню в банки і система відродиться. Минуло два місяці. За цей час впало ще кілька банків, на вулицях з’явилися білборди з рекламою депозитів під 22-23%,а кредитування як не було, так і нема. І не буде.

У Гонтаревої на сьогодні є чотири першочергові задачі, які вона цілеспрямовано втілює в життя. 

1. Націоналізація ПриватБанку. Раз на тиждень проводиться нарада з цього приводу, в НБУ розробляють секретні плани, які нічим не відрізняються від того плану, який був придуманий рік тому і який полягає в націоналізаціі банку під крилом Ощада. Чи є шанси на націоналізацію? Як і рік тому 50 на 50. Головна проблема – страх перед Коломойським. Тому єдине, що поки робить Гонтарева пробує змусити власників банку по-максимуму вливати власні гроші, щоб потім спробувати закрити банк.

2. Розкуркулення особистих ворогів. Такими є три бізнесмена – Бахматюк, Живаго і Поліщук. Задача дуже проста – не спробувати домовитися, про що всі власники говорять, не спробувати повернути гроші, а відібрати майно і потім його перепродати. Простіше кажучи, бізнеси, які коштували в докризові часи мільярди і дають досі роботу десяткам тисяч людей перепродати за сто мільйонів.

3. Прикрити від удару друзів. За останні місяці Гонтарева жодного разу не згадала власника Дельта-банку Лагуна, який завдав збитків куди більше багатьох її особистих ворогів. Після прикриття банків-пральних машинок попередньої влади ми не чуємо звинувачень Гонтаревої щодо Клименка, Арбузова чи Олександра Януковича. Чому? Лагуну вона колись допомагала купувати-продавати банки. Януковичу – розміщувати ОВГЗ. Звідси, між іншим, і така неадекватна реакція на брошуру Тарути де чорним по-білому вказано, що ВСІ бонди і облігації часів Януковича продавалися через компанію Гонтаревої.

4. Абсолютно новим поворотом в діяльності НБУ стало бажання контролювати все майно українців за кордоном. Вчора з’явилася заява НБУ, написана дуже складною мовою, суть якої зводиться лише до одного: все, що у вас є за кордоном (всі наші заробітчани мають незаконні згідно з нашим законодавством рахунки в інших країнах). Навіщо це НБУ? У мене відповідь дуже проста – це комплекс Азарова, який вважав, що кожен підприємець злодій. Гонтарева іде далі – кожен українець має контролюватися нею особисто.

А тепер найважливіше: про відновлення кредитування мова взагалі не йде. Кредити дадуть можливість розвиватися українцям. А це поки Гонтаревій просто не потрібно. Бо багатий українець вимагатиме низьких ставок і довгих кредитів. А значить його важче буде банкрутити.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.