Гонтарева розповіла про долю гривні під час обвалу рубля

Девальвація російського рубля не матиме значного впливу на гривню
Depo.Гроші
27 серпня 2015 15:41
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу повідомила голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Вплив девальвації російського рубля та інших валют країн СНД матиме обмежений вплив на курс гривні, враховуючи радикальне зниження обсягів зовнішньої торгівлі в останні роки",- заявила Гонтарєва.

За її словами, зараз частка країн СНД у загальному експорті знизилася до 22% у січні-липні 2015 року з 35% в 2013 році.

"Тому падіння валют і уповільнення темпів економічного зростання в цьому регіоні не буде мати значного впливу на економічну динаміку нашої держави, а запас цінової конкурентоспроможності, який отримали вітчизняні виробники за останні півтора року є цілком достатнім, щоб нівелювати вплив девальвації інших валют основних торговельних партнерів України",- пояснила голова НБУ.

Вона додала, що такий запас допоможе Україні як мінімум зберегти свої позиції на ринках, а як максимум - сприяти його експансії.

Водночас Гонтарєва зазначила, що напруженість на глобальних ринках, викликана ризиком уповільнення економіки Китаю, може призвести до скорочення валютних надходжень від експорту, адже ціни на сировину, яка складає значну частину українського експорту, можуть поступово знижуватися.

Нагадаємо, що доллар вже коштує майже 70 руб., а казахський тенге обвалився на третину.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.