Гонтарєва просить не панікувати через курс гривні

Керівник Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що немає ніяких підстав для паніки на валютному ринку країни
Depo.Гроші
22 січня 2016 16:05
ФОТО: depo.ua

Про це вона сказала журналістам у п'ятницю в Давосі, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Для паніки немає ніяких підстав", - сказала голова Нацбанку.

Разом з тим, Гонтарєва зазначила, що Нацбанк може відповідати тільки за легальний ринок - ринок банківських інституцій, у яких є ліцензія НБУ.

"Ринок" готівки "завжди трохи вищий, ніж міжбанківський. Міжбанківський ринок - це і є головне курсоутворення країни і воно у нас незалежне, тому що ніхто його вже не тримає", - сказала вона.

Разом з тим, за словами голови Нацбанку України, на ринку "готівки" є ще додаткові фактори, які можуть впливати на курс.

"Насамперед, це паніка серед населення і панічний попит. Друге - це пропозиція надлишкової ліквідності, яка може бути за рахунок соціальних виплат, і по-третє, зараз був сезон, коли під час свят багато критичних розрахунків, це сезонний чинник", - пояснила Гонтарєва.

Вона додала, що в кінці року були здійснені значні соціальні виплати, а саме близько 30 млрд грн, що теж вплинуло на ситуацію в цій сфері.

"Основна проблема - це надмірний попит, паніка. Тому прошу всіх заспокоїтися, прошу всіх зрозуміти, для чого ми зараз працюємо в Давосі", - підкреслила глава НБУ.

Нагадаємо, в обмінних пунктах України сьогодні, 22 січня, курс долара на продажу зріс на 10 копійок -  26,97 гривні за долар, курс купівлі піднявся на 18 копійок - 25,95 гривні за долар. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.