Гонтарева пояснила, чому "вкладники "Михайлівського" залишаться без грошей (ІНФОГРАФІКА)

Так звані вкладники банку "Михайлівський" не можуть отримати свої гроші, тому формально були інвесторами не банку, а фінансової компанії

Про це в інтерв’ю Hromadkse.TV повідомила голова Нацбанку Валерія Гонтарева, передає Depo.ua.

"Банк Михайлівський — це чистої води шахрайство. Тому акціонери і менеджмент цього банку повинні перебувати за гратами навіть не за доведення банку до банкрутства, а виключно за вчинення шахрайських операцій. Шахрайство, бандитизм. 11 тис вкладників виявилися не гарантованими Фондом гарантування. І тому вони не можуть отримати свої гроші. А чому? Тому що була компанія, вона називалася "Фінансове товариство "Інвестиційно-розрахунковий центр", яка жодного стосунку до банку не мала", - пояснила Гонтарева.

За її даними, ця фінансова компанія, її рахунки були відкриті в інших банках, і на ім'я цієї компанії залучалися депозити, що не гарантуються Фондом.

"Насправді цю схему винайшов банк "Михайлівський". Рахунки цієї компанії не перебували в Національному банку, а Нацбанк взагалі не є регулятором фінансових компаній. Регулятором фінансових компаній є Нацкомфінпослуг. Який, на жаль, не зміг все це виявити вчасно", - зазначила Гонтарева.

Гонтарева пояснила, чому "вкладники "Михайлівського" залишаться без грошей (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Вона наголосила, що державою гарантуються тільки банківські вклади.

"Тому кожна людина, яка підписує будь-яку угоду, повинна все-таки прочитати, з ким її підписує. І розуміти, що фінансові компанії, які обіцяють захмарні відсотки, ніколи не будуть покриті Фондом гарантування. Власник разом з менеджментом ще й примудрився вивести активи з банку. Зрозуміло, що Національний банк тут же заблокував їхні рахунки, і тут же вивів їх з ринку", - сказала Гонтарева.

За її словами, коли в НБУ дізналися про цю фінкомпанію, то постановити об'єднати банк і компанію у так звану фінансову групу.

"За групою ми могли б наглядати. Але банк порахував, що цей момент він не винесе і почав шахрайські дії, за які Нацбанк його в той же день і вивів. Саме в той день, коли там перебував наш куратор, менеджмент банку відключив систему. Це було для нас першим сигналом того, що там щось відбувається, звільняється Дорошенко, відключається система, — і ми в цей же день виводимо його з ринку. Тому спрацювали дуже швидко і професійно. Як таке шахрайство зупинити? Зрозуміло, треба щоб фінансові компанії, які мають ліцензії на залучення грошей населення, мали нормальний, справжній контроль", - додала Гонтарева.

Нагадаємо, що  керівнику банку "Михайлівський" Ігорю Дорошенку і власнику Віктору Поліщуку, який втік за кордон, загрожує до п'яти років позбавлення волі, адже в банку намагалися незаконно збільшити обсяг гарантованих вкладів, а також переоформили 111 тис. кредитів, виданих приватним особам, на свою компанію.

Улітку вкладники "Михайлівського" домагалися виплад від Фонду гарантування вкладів, перекриваючи вулиці.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme