Гонтарева порахувала гроші "Приватбанку"

"Приватбанк" виконую всі необхідні нормативи та залучає інвестиції
Depo.Гроші
15 листопада 2015 15:45
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв’ю телеканалу 1+1 повідомила голова Національного банку України Валерія Гонтарева, передає depo.ua з посиланням на "Фейсбук"-сторінку регулятора.

"Приватбанк" є системно важливим для фінансової системи і найбільшим ощадним банком країни. Він обслуговує значну кількість пенсіонерів, великий, малий і середній бізнес, зарплатні проекти, успішно розвиває платіжні системи і є провідним інноваційним банком", – сказала голова НБУ.

Вона зазначила, що Нацбанк постійно моніторить діяльність та приділяє особливу увагу всім системним банкам. Зараз "Приватбанк" виконує всі необхідні нормативи, зокрема норматив ліквідності: сьогодні у "Приватбанку" найбільший у системі залишок у касах і банкоматах банку – близько 8 млрд грн. На коррахунку - близько 1,5 млрд грн.

Гонтарева нагадала, що У 2014 році "Приватбанк" пройшов стрес-тестування та виконав всі необхідні умови для подальшої роботи.

В НБУ підтвердили, що "Приватбанк" провів конструктивне голосування з іноземними кредиторами. За підсумками капітал банку буде збільшений на 220 млн доларів.

Національний банк у цьому році проводить нове стрес-тестування перших 20 банків. Цей процес спрямований на оздоровлення банківської системи та зміцнення фінансової стабільності країни. Програма рекапіталізації банків після закінчення стрес-тесту розрахована на 3 роки.

Нагадаємо, що в Комітеті Верховної Ради з банківської діяльності стверджують, щоголова НБУ Валерія Гонтарева пригрозила у березні  націоналізовати "Приватбанк", який належить олігарху Ігорю Коломойському,  якщо його власники не виконають своїх зобов’язань.  Водночас у "Приватбанку" стверджують, що  отримали від міжнародних інвесторів 10 млрд грн.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.