Гонтарева перестала керувати валютними процесами в країні

Українці неймовірно радіють провалу російського рубля, фейки на тему - росіяни скуповують українську гривню - заполонили Інтернет. Євро побив позначку 100 рублів, долар - 65, а на українському міжбанку американська валюта продається за 16,2 грн. Здавалося б - все прекрасно
Depo.Гроші
16 грудня 2014 19:31
ФОТО: depo.ua
Гонтарева перестала керувати валютними процесами в країні
Гонтарева перестала керувати валютними процесами в країні

Але сьогодні з подивом виявилось, що найпопулярніший банківський сервіс в країні - Приват 24 - підвищив курс долара до 19/20,5. А через кілька годин такий же курс став з'являтися в обмінниках на сході країни. Це при тому, що офіційно обмінні пункти не можуть виставляти курс більше ніж на 5% відмінний від індикативного (на даний момент десь по 17 грн/дол). І закрадається підозра, що все не так райдужно, пише «Деловая столица», передає ДеПо.

Дійсно, як виявилося, за останній тиждень українська гривня сильно здала позиції. Причому примудрилася це зробити так, що офіційні цифри нічого не відобразили. Офіційно угоди на міжбанку проводяться дійсно по курсу плюс/мінус 16,2. Але, як кажуть джерела «ДС», банки домовилися просто не злити НБУ, а за фактом угоди сьогодні йшли за курсом близько 19 - покупець просто доплачував обумовлену різницю поза міжбанком. Думається, в НБУ в курсі цієї ситуації, але просто закривають очі. Як і на обмінники.

Причини такої ціни валюти не нові. Проблеми накопичувалися місяцями, а те, що відбувається сьогодні - це лише ознаменування кінця року. Ще минулого тижня фінансисти, незважаючи на поступове зростання долара, сподівалися, що все обійдеться. Експортери та імпортери чекали звіту голови НБУ Валерії Гонтаревої у Верховній Раді, а також інформації про те, який курс буде закладено в проект бюджету. Гряде Новий рік, і тим, хто торгує із зовнішніми контрагентами, треба терміново закривати свої контракти. Вони до останнього відкладали цю дію, оскільки комерційний курс не надто надихав. Однак орієнтирів від Нацбанку ніхто не дочекався, розмови про те, що обов'язковий продаж 75% валютної виручки може бути скасований, закінчилися. У підсумку експортери вирішили, що немає сенсу заводити валюту до країни, а імпортери змушені закривати контракти за тим курсом, який є, створюючи додатковий попит.

За даними «ДС» депутати зараз всерйоз обговорюють можливість викликати окремою постановою Гонтареву в Раду для звіту, вони впевнені - сама вона не прийде. Особливо стало цікаво її почути після того, як пішли чутки, що в бюджеті-2015 буде закладено курс 22 грн/дол. Але поки не всі готові йти проти ставлениці Петра Порошенка. А гривня у цей час продовжує просідати.