Гонтарева переконує, що "борг Януковича" не загрожує стабільності

Голова НБУ переконана, що визнання Міжнародним валютним фондом заборгованості України перед Росією за бондами ніяк не вплине на фінансову стабільність країни
Depo.Гроші
17 грудня 2015 15:40
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу в Національному банку України сказала голова НБУ Валерія Гонтарева, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ніяк не вплине, тому що все це було прогнозовано... Міжнародний фонд визнав це офіційною заборгованістю, в той же час МВФ сказав, що він не буде перешкоджати продовженню програми (кредитної. - Ред.)", - сказала Гонтарева.

Нагадаємо, сьогодні Міністерство фінансів заявило, що Україна не буде погашати 3 мільярди доларів "боргу Януковича" на тих умовах, на яких він був узятий.

Заява була зроблена у зв'язку з рішенням керівництва МВФ, що борг України у розмірі $3 млрд, який уряд Януковича отримав в грудні 2013 року від Росії, має статус офіційного боргу.

Разом з тим, виконавчий комітет Міжнародного валютного фонду 8 грудня прийняв рішення зняти заборону на кредитування країн з простроченою суверенною заборгованістю. Цей крок МВФ пов'язують із ситуацією, що склалася навколо українського боргу Росії у $3 млрд у формі євробондів, термін сплати якого спливає 20 грудня. Тепер МВФ зможе продовжити співпрацю з Україною незалежно від того, як розвиватиметься ситуація навколо "боргу Януковича".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші