Гонтарева озвучила головні вимоги до дрібних і середніх банків

Глава Національного банку Валерія Гонтарєва зустрілася з керівниками дрібних і середніх банків та озвучила для них низку вимог
Depo.Гроші
12 листопада 2015 11:31
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє прес-служба фінансового регулятора, дрібні банки до середини 2016 року повинні збільшити капітал до 120 млн грн, при цьому капітал повинен бути реальним, передає depo.ua.

Крім того, установи повинні розкрити кінцевих власників банків, зменшити частину інсайдерських кредитів і не займатися протизаконною діяльністю.

"У НБУ нульова толерантність щодо схемних дій банків. Зараз Національний банк має можливість виводити такі банки з ринку за один день, навіть без етапу віднесення до категорії проблемних", - заявила Гонтарєва.

При цьому в НБУ додали, що дрібні та середні банки повинні виконувати всі умови і стандарти регулятора: незалежно від розміру активів повинні бути платоспроможними, мати бізнес-модель ведення своєї діяльності, привести кредитування пов'язаних осіб до нормального рівня, легалізувати прозору структуру власності банку і не здійснює ризикову діяльність, яка загрожує інтересам вкладників.

У той же час в Нацбанку відзначили, що НБУ переходить до спостереження за банками на підставі оцінки ризиків, які дозволять краще розуміти ситуацію в фінансових установах і швидше реагувати на виклики.

"Ми змінили підхід до банківського нагляду: формально оцінювати банки ми більше не будемо", - додали в регуляторі.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.