Нацбанк назвав умову націоналізації банку Коломойського

Якщо "Приватбанк" не виконуватиме програму рекапіталізації, то він може бути націоналізований
Depo.Гроші
31 жовтня 2016 14:42
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Громадському" повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева, коментуючи чутки про націоналізацію банку, передає Depo.ua.

"Дивіться, у нас є тільки два шляхи, якщо банк не виконує програму рекапіталізації. У нашій системі не може бути хворих банків, у яких немає капіталу. Я хочу, щоб це було всім абсолютно очевидно. Тому що хворий банк — це як будь-яка ракова пухлина, яка далі починає розкладати все інше навколо себе, своїми метастазами.

Якщо ви хвилюєтеся про систему, то все-таки системність банку ніколи не дозволить Національному банку відправляти цей банк до Фонду гарантування вкладів", - запевнила глава Нацбанку.

При цьому вона назвала умову, за якої банк може бути націоналізований. "Говориться про те, що якщо він (банк, - ред.) не виконує програму рекапіталізації, то зрозуміло що він може бути націоналізований. Але будемо сподіватися, що він її виконає, тому що у нас на програму рекапіталізації дано 3 роки. І на сьогоднішній день у нас є етапи, точки замірів, коли ми перевіряємо адекватність капіталу", - сказала Гонтарева. 

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилась інформація, що на вимогу МВФ Нацбанк націоналізує найбільший недержавний банк України - Приватбанк.

27 жовтня "Приватбанк" достроково погасив 1,6 млрд грн рефінансування Нацбанку.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші