Гонтарєва назвала терміни відновлення економіки

Керівник Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що відновлення економіки країни почнеться з другого півріччя нинішнього року
Depo.Гроші
22 червня 2015 12:12
ФОТО: depo.ua

Оптимізм глави регулятора передбачає, що зростання може початися вже в третьому кварталі. Про своє бачення економіки вона розповіла у відеоконференції на Українському інвестиційному дні в Нью-Йорку в п'ятницю, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Глава НБУ пояснила, що чотири місяці на фінансовому ринку - стабільна ситуація, з квітня депозити знову почали повертатися в банківську систему, в тому числі завдяки високим відсоткам, пропонованим Нацбанком за своїми депозитними сертифікатами.

Гонтарєва зазначила, що більшість найбільших банків виконали свої зобов'язання за підсумками проведених у 2014-му стрес-тестів і наростили року свій капітал до необхідного рівня.

"Але стабілізації не буде стійкою без зростання ВВП", - додала глава НБУ.

Вона також визнала жорсткі адміністративні бар'єри одним із шляхів до досягнення стабільності.

"Але ми погодили з Міжнародним валютним фондом поступовий план, дорожню карту, як ми будемо їх скасовувати", - пообіцяла Гонтарева, додавши, для Нацбанку ключовим завданням є перехід до таргетування інфляції.

За підсумками першого кварталу реальний валовий внутрішній продукт України зменшився на 17,2% порівняно з аналогічним періодом 2013 року, тоді як у четвертому кварталі 2014 падіння становило 14,8%, у третьому - 5,4%.

Мітки: НБУ