Гонтарева: Курс 20 гривень за долар - адекватний

Національний банк України вважає адекватним валютний курс на рівні 20 грн за долар
Depo.Гроші
27 лютого 2015 14:23
ФОТО: depo.ua
Гонтарева: Курс 20 гривень за долар - адекватний
Гонтарева: Курс 20 гривень за долар - адекватний

Про це заявила голова НБУ Валерія Гонтарева в ході зустрічі з топ-менеджментом компаній-членів Американської торговельної палати, повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

«Рівень, на якому Національний банк бачить курс на сьогоднішній день - це рівень 20 гривень за долар», - сказала вона.

Також Гонтарева заявила, що Нацбанк планує знизити граничну суму готівкових розрахунків, яка наразі встановлена на рівні 150 тис. грн.

За її словами, у планах регулятора по реструктуризації банківської системи низка спрощень для ведення бізнесу, включаючи скасування практично половини дозвільних документів, у тому числі на відкриття рахунків.

«До чого треба підготуватися бізнесу? Це до того, що ми постійно зменшуватимемо складову готівкових розрахунків. Якщо зараз у нас 150 тис. грн, ми її постійно зменшуватимемо. Ми ж рухаємося до Європейського Союзу, де сума таких розрахунків, готівкових, становить близько тисячі євро, і в цьому напрямку ми йтимемо семимильними кроками. Все інше ми плануємо легалізувати», - сказала Гонтарева.

Як повідомляв depo.ua, раніше Гонтарева заявляла, що «цифри в обмінниках самі повернуться туди, куди слід». «Тому чекаємо», - сказала вона.

Нагадаємо, сьогодні Національний банк України підвищив курс нацвалюти на 2,247 грн - до 27,76 грн за долар.