Гонтарева досі вірить у 12-відсоткову інфляцію

Національний банк України підтверджує прогноз споживчої інфляції на рівні 12% за підсумками 2016 року і 8% - на кінець 2017 року
Depo.Гроші
26 квітня 2016 11:17
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в "Інфляційному звіті" за квітень 2016 року, оприлюдненому на сайті регулятора, передає depo.ua.

"Національний банк України зберігає прогноз споживчої інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року, незважаючи на те, що у першому кварталі зниження інфляції відбувалося швидше, ніж прогнозувалося в січні. Такі прогнози інфляції відповідають цілям монетарної політики Національного банку", – зазначається у звіті.

У Нацбанку кажуть, що незмінність прогнозу пов'язана насамперед із тим, що більшість факторів, які сприяли стрімкому уповільненню інфляції у січні-березні 2016 року, мають короткостроковий характер, і їхній вплив буде нівельовано в наступних періодах. Також повернення показника інфляції до цільових значень буде підтримане зростанням цін на світових товарних ринках.

"Економіка України відновить зростання в 2016 році. За оцінками НБУ, реальний ВВП вже за результатами першого кварталу продемонструє приріст у річному вимірі, хоч і незначний. У цілому за рік Національний банк вважає за доцільне залишити прогноз економічного зростання на рівні 1,1%", - відзначають у НБУ.

Нагадаємо, що торік у грудні Кабмін і НБУ спрогнозували на рівні 12% інфляцію за результатами 2016 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Мітки: НБУ, інфляція