ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гонтарєва допомагала банку Медведєва гасити борги Клюєва, - журналіст

Глава НБУ Валерія Гонтарєва, можливо, сприяла виведенню 160 млн євро з "Промінвестбанку", що належить російській держкорпорації ВЕБ на чолі з Дмитром Медведєвим
Depo.Гроші
5 квітня 2016 10:36
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написав журналіст Олександр Дубінський, передає depo.ua.

"Скандал, який легко може затьмарити історію співпраці В. Гонтаревої з ВТБ.
Цілком можливо, Гонтарєва сприяла виведенню 160 млн євро з Промінвестбанку, що належить російській держкорпорації ВЕБ на чолі з Дмитром Медведєвим",- пише журналіст. 

За його словами, ці гроші пішли на виплату боргів Клюєвих.

"Я тримаю в руках листування, в якій фігурують прізвища людей, що збігаються з прізвищами топ-менеджерів Нацбанку.

У цьому листуванні вони обговорюють залишок гарантій Промінвестбанку на 160 млн євро, виданих компаніям Клюєвих "Солар" під контракт на закупівлю обладнання у китайській корпорації CNBME.

Відправник з прізвищем Ольги Шаповал з управління кураторів банків НБУ призводить довідку, з якої випливає, що "сонячний" бізнес Клюєвих був перереєстрований в Криму за російськими законами в липні 2015 року.

Не дивлячись на це, Промінвестбанк погашає від свого імені гарантії, видані Клюєвими корпорації CNBME. Що насправді є виведенням капіталу з українського банку перед його банкрутством (!). В НБУ підозрюють, що Клюєви закривають цей борг російському держбанку на території Росії, а гроші ВЕБовці платять з України - так як не мають наміру зберегти тут банк.

Що цікаво, в довідці сказано, що ПІБ маніпулює звітністю і не показує в ній заборгованість "Соларов", а також приховує від НБУ клюєвський борг в розмірі 87 млн ​​євро (2.7 млрд грн).

Після уточнюючих питань відправника з прізвищем (екс-) першого заступника голови НБУ Писарука, відправник з прізвищем директор департаменту банківського нагляду Рожкової повідомляє, що компанії Клюєвих - виявляється- не може заплатити Промінвестбанку, так як знаходяться під санкціями.

Після чого слідує - як я це зрозумів - формальний дозвіл від імені відправника з прізвищем Гонтарєва випустити з України в оплату рахунків Клюєвих майже 160 млн євро (4.8 млрд грн), "тому що раз бізнес працює треба платити"",- додає журналіст. 

"Китайці сказали, що бізнес працює, це не Кримський актив Солара і може виплачувати їм невеликі суми по реструктуризації. Думаю, що якщо бізнес працює, то він повинен платити за боргами і постачальникам і банкам не залежить від санкцій на акціонера".

"Нагадаю, після цих подій НБУ вже двічі рефінансував Промінвестбанк на 400 млн грн (загальний борг перед НБУ 2.7 млрд грн). А росіяни днями заявили, що мають намір від ПІБ позбутися, який відчуває гострі проблеми з ліквідністю",- підсумовує він.

Скандал, который легко может затмить историю сотрудничества В. Гонтаревой с ВТБ. Вполне возможно, госпожа Гонтарева сп...

Опубліковано Александром Дубинским 4 квітня 2016 р.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.