Гонтарева була другою загрозою українській економіці після агресії Росії, - Бахматюк

Масове закриття комерційних банків, що стало результатом політики екс-голови Національного банку України Валерії Гонтаревої, виявилося найбільшою помилкою в економічній політиці держави і завдало сильної шкоди економіці країни
 

Фото: УНІАН

Про це в інтерв'ю Дмитру Гордону у програмі "Гордон" заявив власник групи компаній "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк, повідомляє Depo.ua з посиланням на "ДС".

"Я вважаю, що оцінку банкопадові скоро дадуть. Гадаю, це найбезглуздіша річ, яка була зроблена в економічному плані на території України. Як би це не називали - чисткою, очищенням - мене ніхто не переконає. Адже, якщо хірург відтинає палець, коли в організмі гангрена, він рятує організм. Якщо ж він відрізує руки, ноги, вуха і залишає якийсь обрубок, то це не очищення, це робить неможливим подальше життя", - пояснив Бахматюк.

На його думку, тільки суперкритичні фактори могли б виправдати такі дії НБУ, але їх не було.

"Я вважаю, що невиправдано ввести, наприклад, 300 млрд грн і повертати 1%. Я вважаю, що невиправдано знищити 40% ВВП, коли можна було обмежиться 12%. Тільки потрібно було ніжніше це робити", - додав бізнесмен.

Нагадаємо, що в 2014-2015 рр. були визнані неплатоспроможними понад 90 українських банків, активи яких, за даними НБУ, до кризи становили близько третини активів нашої банківської системи. Здебільшого власники скаржилися, що їм просто не дали можливості докапіталізувати і врятувати свої банки. Зокрема, внаслідок дій НБУ закрилися і два банки, які належали Олегу Бахматюку: "Ві Ей Бі" і "Фінансова ініціатива". Він стверджує, що підстав для визнання їх неплатоспроможними не було.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна