Гончарук каже, що Україна отримає трирічну програму від МВФ найближчим часом

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявляє, що Україна найближчим часом чекає на отримання трирічної програми від Міжнародного валютного фонду (МВФ)
 

Гончарук каже, що Україна отримає триріч…
Фото: Олександр Хоменко / Depo.ua

Про це Гончарук сказав в інтерв'ю в спеціальному випуску The Report Company в співпраці з Newsweek, яке оприлюднила пресслужба уряду, передає Depo.ua.

"Найближчим часом ми чекаємо на отримання трирічної програми від МВФ, і ми вже погоджуємо ключові умови", – сказав Гончарук.

Прем'єр зазначив, що не може оприлюднити деталі програми до того, як її буде оголошено.

"Проте я вважаю, що програма може містити пункт про зменшення адміністративного тиску на енергетичних ринках, тому ми можемо очікувати подальшої лібералізації в цій сфері", – сказав Гончарук.

На думку прем'єра, макроекономічну стабільність може забезпечити Національний банк як незалежний фінансовий регулятор, а підтримка незалежності цього інституту може бути важливою частиною програми МВФ.

"Є також важливі елементи банківського сектору, які можна проглянути. Однією з особливостей сектору є те, що нині надто великий відсоток державних банків, тому наявність якісного корпоративного управління в цих банках під великим знаком питання. Ми маємо запровадити хороше корпоративне управління, щоб запобігти втручанням політиків у діяльність фінансового сектору через ці великі державні банки", – заявив він.

Важливим питанням, за словами глави уряду, також є незаконне збагачення.

"В жодному разі не можна закривати очі на корупцію. Окрім цього, драйверами змін економічної системи є земельна реформа, приватизація та інструменти державного приватного партнерства. У рамках цього є точки росту, які можуть бути відображені в новій програмі", – констатував Гончарук. 

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Оксана Маркарова припустила, що нова програма України з МВФ може стати останньою

Зазначимо, директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва раніше заявила, що Україна поки не виконала умов для нового кредиту в $5,5 млрд.

17 січня в МВФ нагадали Україні про умови для затвердження нової програми.

Довідка: Президент, уряд і Нацбанк України на початку грудня 2019 року домовилися з менеджментом МВФ про відкриття нової трирічної програми розширеного фінансування на $5,5 млрд. Остаточне рішення має ухвалити рада директорів фонду після виконання Києвом останніх попередніх заходів, зокрема ухвалення низки законів Верховною Радою.

Поточна програма співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by була затверджена 18 грудня 2018 року і завершується 17 лютого цього року. Її обсяг SDR (спеціальних прав запозичення) 2,8 млрд, або майже $3,9 млрд. Перший транш SDR 1 млрд (майже $1,4 млрд) було надано відразу, потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів. Проте у зв'язку зі зміною президента та уряду після виборів вирішено було розпочати розробку нової програми співпраці. У результаті торік фінансування з боку фонду не було, тоді як Київ заплатив майже SDR 1,4 млрд.

В історії України раніше вже були триваліші періоди, коли вона лише виплачувала МВФ раніше отримані кошти з відсотками. Зокрема, у 2002-2007 роках та в 2011-2013 роках Київ заплатив фонду відповідно SDR 1,45 млрд та SDR 6,43 млрд за відсутності зустрічного фінансування.

Водночас у 1994-2001 роках "нетто" надходження коштів в Україну від МВФ становило SDR 1,04 млрд, у 2008-2010 роках – SDR 8,72 млрд, у 2014-2018 роках – $3,92 млрд. 

У результаті загалом за роки співпраці з фондом Київ отримав SDR 22,41 млрд, а виплатив SDR 18 млрд, з яких SDR 2,47 млрд становили відсотки.

У 2020-2024 роках Україна має виплатити МВФ, згідно з даними на сайті фонду, SDR6,44 млрд, зокрема SDR 0,59 млрд відсотків. З цієї суми на цей рік припадає SDR1 млрд, на наступний – SDR1,14 млрд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme