Голова фінкомітету ВР: Обсяги кредитування економіки зменшуються – НБУ повинен змінити монетарну політику

Політика Національного банку із використанням депозитних сертифікатів має прямий руйнівний вплив на економіку держави

Голова фінкомітету ВР: Обсяги кредитуван…

Про це у своїй статті для "Економічної правди" написав Голова комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності та представник фракції Радикальної партії Сергій Рибалка, передає Depo.ua.

"Обсяги кредитування економіки зменшуються. За цим показником ми на рівні 2005-2006 років. Вилучення такого колосального обсягу ліквідності ускладнює відновлення економіки. Якщо ми і надалі будемо покладатися лише на кон'юнктуру світового ринку сировинних товарів, Україна продовжить сповзати у бідність", - написав Сергій Рибалка.

За його словами, незважаючи на поступове зниження кредитних ставок, обсяги операцій за депозитними сертифікатами НБУ залишаються безпрецедентними, як і відсотки, які Нацбанк заплатив за користування ресурсом. "Тільки за 2015-2016 роки обсяги процентних виплат банкам сягнули 17,8 млрд грн. Простіше кажучи, НБУ ці кошти віддав банкам, аби вони тримали свої гроші у нього в шухляді", - сказав керівник фінансового комітету парламенту.

"Наприклад, 25 травня 2017 року регулятор продав 46 банкам депозитних сертифікатів на 10 млрд. грн. під 11% річних. Половина українських банків добровільно відмовилися надати в кредит 10 млрд. грн. Так майже щодня: днем раніше НБУ продав депозитних сертифікатів на 21 млрд. грн. Нацбанк "грається" з депозитними сертифікатами вже кілька років поспіль. Експерти ринку та члени профільного комітету парламенту не раз говорили, що до добра це не приведе. Проблема не в інструменті, а в обсягах його застосування", - написав народний депутат.

Він заявив, що держава втрачає важелі впливу на економіку, з кредитора Нацбанк перетворюється на позичальника.

За словами Сергія Рибалки, значна кількість фахівців, зокрема, і серед членів Ради НБУ, переконана, що для стимулювання експорту та імпортозаміщення, а отже, подолання дефіциту платіжного балансу в умовах слабкого інвестиційного клімату, необхідною поступово та виважено застосовувати механізми монетарної експансії через збільшення обсягів структурного рефінансування банків.

"Йдеться про цільове дешеве кредитування банків з боку НБУ під інвестиційні кредити для бізнесу. Таку монетарну політику повинні підтримувати бюджетні програми зі стимулювання розвитку в межах промислової політики уряду. Маю надію, що Президент врахує ці проблеми при виборі кандидатури на посаду керівника НБУ і ми разом з працівниками Нацбанку почнемо поступово змінювати політику для стимулювання розвитку української економіки", - написав Сергій Рибалка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme