Голландський аукціон НБУ: Як за один день заробити 60 млн грн

Після голландського аукціону Гонтарєвої курс гривні обвалився до історичного мінімуму
Depo.Гроші
19 вересня 2014 20:12
ФОТО: depo.ua
Голландський аукціон НБУ: Як за один день заробити 60 млн грн
Голландський аукціон НБУ: Як за один день заробити 60 млн грн

Сьогодні Національний банк України провів голландський аукціон, метою якого було стабілізувати курс гривні. Голландський аукціон - це торги, в ході яких спочатку оголошується найвища ціна - тобто, курс валюти. А потім котирування знижуються до тих, на які погодиться перший покупець, якому і продається товар. Отримав свою назву аукціон через широке розповсюдження в цій країні.

Напередодні аукціону глава НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що регулятор очікує, що проведення таких цільових валютних аукціонів сприятиме створенню стимулів для сталого зміцнення курсу національної валюти і закріпленню позитивних тенденцій на валютному ринку.

Як стало відомо Еспресо.TV, Національний банк України під час аукціону продавав долари банкам по 13,55 гривень, при тому, що згідно з домовленістю НБУ і керівників найбільших банків, коридор при проведенні операцій на валютному ринку повинен перебувати на рівні 13-13,5 гривень. За офіційними даними НБУ всього було продано 44 мільйони доларів.

Разом з тим, одразу ж після аукціону гривня обвалилася до рекордного мінімуму - 14,9 грн за дол. Торги відкрилися на рівні 14,40 грн за дол. (на продаж), потім курс виріс до 14,50, 14,70, 14,80 грн за дол., затримавшись на цій точці надовго. А закінчилися торги на позначці 14,90.

Таким чином, можна припустити, що сьогодні «хтось» заробив на кожному доларі 1,35 грн. Тобто 59,4 млн грн за один день.

Ми нікого не хочемо звинувачувати, але цікаво було б дізнатися, які банки скористалися такою ситуацією.

Наступний подібний аукціон відбудеться 23 вересня.