Глава Укрвуглепрофспілки просить депутатів не експериментувати з держпідтримкою вугільної галузі

Голова профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов просить депутатів не експериментувати з держпідтримкою вугільної галузі
Depo.Гроші
21 квітня 2015 17:40
ФОТО: depo.ua
Глава Укрвуглепрофспілки просить депутатів не експериментувати з держпідтримкою вугільної галузі
Глава Укрвуглепрофспілки просить депутатів не експериментувати з держпідтримкою вугільної галузі

Про це він заявив сьогодні на третьому з'їзді шахтарів України, коментуючи невиконання коаліційної угоди з фінансування вуглепрому, передає "Главком".

"Тільки в 2021 році на галузь не передбачено виділення державної підтримки. Насправді врозріз з підписаним коаліціантами угодою в цьому році просто підрізали під самий корінь галузь і людей, які працюють у цій галузі. Я звертаюся до народних депутатів: не проводити такі експерименти в такій складній галузі як вугільна промисловість!", - закликав Турманов.

 За його словами, з'їзд скликаний з ініціативи трудових колективів як реакція на кризу в ПЕК. "І першопричиною цього є відсутність належної уваги з боку уряду до вирішення нагальних проблем вугільної галузі, некомпетентність керівництва міністерства енергетики та вугільної промисловості", - зазначив голова профспілки.

За його словами, нерідко з подачі Міненерговугілля уряд приймав помилкові рішення стратегічного характеру, що підривають енергетичну безпеку країни і суперечать національним інтересам.

"Навіть програма (розвитку вуглепрому) на 2015 рік складена на підставі нереалістичних показників, які були визначені зверху, без ретельного вивчення стану справ на місцях та проведення належного аналізу ситуації в галузі. Наслідком цього стало встановлення надзвичайно низьких цін на вітчизняне вугілля, які майже на третину нижче імпортованого в Україну вугілля з інших країн - Росії та Південної Африки", - зазначив профспілковий лідер.

За його інформацією, згортаються програми розвитку гірничих робіт. Тільки за минулий рік обсяг вуглевидобутку, а також проходження гірничих виробок скоротилися вдвічі. "Багато шахт знаходиться на межі повної зупинки через відсутність необхідних матеріалів, засобів для забезпечення технологічного процесу видобутку вугілля. На багатьох підприємствах трудящих відправляють у масові вимушені відпустки, залишаючи їх самих, а також їх сім'ї без засобів до існування", - зазначив Турманов.

За його словами, наростають негативні тенденції в роботі недержавних підприємств у зв'язку з зниженням тарифом на електроенергію і боргами за електроенергію.

"Запаси вугілля на всіх ТЕС складають менше 800 тисяч тонн. За деякими енергокомпаніями запасів палива вистачає лише на кілька днів роботи. Дефіцит потужностей в енергосистемі зараз досягає 2000 МВт", - продовжив Турманов.

На його думку, "тільки сприятливі погодні умови не привели минулої зими до енергетичної катастрофи національного масштабу". "Втім уряд замість вітчизняної вуглевидобутку закуповує вугілля за кордоном, підтримуючи економіку і збереження робочих місць в інших країнах. Такі дії влади фактично спрямовані на знищення вугільної галузі і є наступом на права шахтарів", - підкреслив він.

Глава Укрвуглепрофспілки заявив, що в останні кілька місяців соціально-економічна ситуація на підприємствах галузі значно погіршилася. "При різкому зростанні тарифів на товари та послуги, а також ліквідації всіх соціальних гарантій для працівників вугледобувних підприємств у людей фактично відсутні кошти на забезпечення їх життєдіяльності, оплату комунальних послуг, проїзд, медикаменти", - сказав він.