Глава Мінфіну відповів Росії щодо "боргу Януковича"

Російська Федерація непослідовна у заявах щодо так званого "боргу Януковича", який вимагає повернути
Depo.Гроші
19 жовтня 2016 16:27
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві міністра фінансів України Олександра Данилюка, розміщеній на урядовому порталі, передає Depo.ua.

Він наголосив, що твердження Силуанова прямо суперечить тому, про що каже представник Росії  у судовому процесі в Англії.

"Це прямо суперечить тому, про що заявляє її довірена особа за її вказівкою та в її інтересах у судовому процесі в Англії. У будь-якому разі Україна чітко висловила свою позицію щодо заявленого російського боргу у зазначеному судовому процесі. Водночас Україна дотримується свого зобов'язання щодо добросовісності, взятого перед МВФ з цього питання", - наголосив Данилюк.

Нагадаємо,  вчора глава Мінфіну Росії Антон Силуанов  заявив, що Росія готова вести переговори з Україною щодо боргу на $3 млрд, тільки якщо він буде визнаний суверенним (державним), а не комерційним.

Довідка: У грудні 2013 року Віктор Янукович домовився з президентом Росії  Володимиром Путіним, про кредит на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів і взяв перші $3 млрд дол. Протягом осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань із більшістю зі своїх приватних кредиторів,  крім Росії. Росія позивається до України про повернення цих коштів у Високому суді Англії, бо українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила з запереченням проти цього позову. Україна вважає цей борг комерційним і не визнає його державного характеру.

Високий суд Лондона призначив дату розгляду позову Росії до України за так званим "боргом Януковича" на 17-20 січня 2017 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<