Голова фінкомітету ВР Рибалка: Мінфін не збирається перетворювати держбанки на інструменти розвитку

Міністерство фінансів України не збирається перетворювати державні банки на інструменти розвитку економіки, а продовжує курс на подальшу приватизацію цих фінансових установ, що є "кардинально хибним курсом"

Depo.Гроші
19 травня 2017 09:30
ФОТО: depo.ua

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив голова Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності, член фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка, передає Depo.ua.

Увагу депутата привернула інформація про ініціативу Мінфіну ввести в наглядові ради державних банків незалежних членів, що дозволило б їм приймати рішення без узгодження із зборами акціонерів, тобто урядом. Таким чином, держава фактично втрачає контроль над держбанками навіть без приватизації.

"Ми бачимо, що Мінфін не збирається змінювати кардинально помилковий курс на повне знищення можливості використання держбанків в якості інструменту державної політики. Адже саме таку функцію виконують банки з держкапіталом в усіх (країн) економічних тигрів. Натомість, позиція Мінфіну і Нацбанку України щодо майбутнього держбанків зводиться до того, що рано чи пізно всі ці установи потрібно розпродати.", - написав С. Рибалка.

На його думку, досвід Європейського союзу, Європейського банку реконструкції і розвитку і досвід Азіатського банку розвитку свідчать про необхідність впровадження такого інституту в Україні.

"Державні банки практично перетворилися в звичайні універсальні банки. Але, як говорить японський експерт Масару Танака, держбанки не повинні конкурувати з приватними. Вони повинні вирішувати довгострокові національні завдання. Одним зі стратегічно важливих напрямків діяльності державних банків є підтримка експортерів. Ці банки повинні мати програму з підтримки розвитку малого і середнього бізнесу, реалізації стратегічно важливих інфраструктурних проектів", - вважає голова фінансово-банківського комітету парламенту.

Він також додав, що Радикальна партія Олега Ляшка у всіх своїх пропозиціях уряду постійно підкреслює необхідність створення державних інститутів розвитку.

и очікуємо, що Мінфін запропонує, як мінімум, основне бачення всіх цих питань у власній стратегії розвитку держбанків. Після цього спільно з експертними і банківським співтовариством ми зможемо виробити кращу модель для України на основі найбільш успішних міжнародних прикладів з урахуванням особливостей нашої країни", - підкреслив С. Рибалка.

Нагадаємо, раніше Мінфін зобов'язувався надати Комітету до 17 травня бачення програми розвитку держбанків. Проте, як написав С. Рибалка, документ так і не був підготовлений, відповідне засідання перенесено на наступний тиждень.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.