Янукович і Ко хочуть перепродати свої держоблігації в Україну

Покупцем може стати один із найкрупніших банків України. Сім’я готова надати дисконт до 80%

Янукович і Ко хочуть перепродати свої де…

Вчора на сайті Державної служби фінансового моніторингу з'явився звіт про роботу відомства за березень-жовтень. Сам по собі факт оприлюднення звіту може викликати здивування лише в форматі «ну не звітують наші чиновники просто так за березень-жовтень». Звітують за квартал, за півріччя, за рік, але ніяк не за березень-жовтень. Теоретично, можна було б говорити, що це звіт нового керівництва за цей період роботи, але тоді було б логічно, щоб і інші відомства так чинили. Натомість, це звіт лише фінмоніторингу.

Як кажуть в кулуарах Кабміну, звіт був зроблений виключно заради одного абзацу: «В рамках фінансових розслідувань виявлено фінансові операції 44 компаній-нерезидентів, зареєстрованих на Кіпрі, в Панамі, Великобританії, Белізі, Сейшелах, Австрії, пов'язані з Януковичем В. Ф. та його найближчим оточенням.

Вказаними компаніями-нерезидентами протягом 2010-2013 років через рахунки, відкриті у банках Латвії, здійснено переказ коштів на рахунки, відкриті в українських банках, у розмірі 1,37 млрд дол. США, значну частину з яких було використано для придбання державних облігацій (ОВДП).

Держфінмоніторингом заблоковано кошти по рахунках вищезазначених компаній-нерезидентів на території України у сумі 1,37 млрд дол. США, на які постановами Печерського районного суду м. Києва накладено арешт».

І як кажуть в кулуарах, зараз може з'явитися інформація про нові епізоди, пов'язані з ОВДП, які викуповувала Сім'я. Власне, як вважало багато експертів, головні гроші Сім'ї заховані саме в облігаціях внутрішньої та державної позик і ми досі виплачуємо проценти за цими позиками. Для того, щоб хоч якось врятувати заарештовані гроші, була начебто запропонована наступна схема. Один із найкрупніших банків України (з першої сімки), який має труднощі з ліквідністю, начебто провів переговори з представниками Сім'ї і готовий викупити облігації з дисконтом 80%. Далі ці облігації можуть бути передані в НБУ, а Нацбанк в свою чергу дасть цьому банку рефінансування більш ніж на 20 мільярдів гривень. Зараз же пророблялася схема, щоб на один день зняти арешт з цих облігацій.

Наскільки правдива ця інформація? Можна згадати історію про те, як «помилково» звільнили командира роти Беркута Садовника. Давайте згадаємо, як генпрокуратура «ненавмисне» закрила справу проти Бакуліна, а потім на другий день «помилка» була виправлена, винні не постраждали, а Бакулін і досі на свободі. І таких «давайте згадаємо» є сотні. Власне, звіт фінмоніторингу можна розглядати як бажання керівництва відвести від себе підозри в тому, що там готові повторити подібні «ненавмисні помилки».

І останнє. Я пропоную всім зайти на сайт НБУ і подивитися на тих, хто зараз входить до наглядової ради Нацбанку. Першим номером (за алфавітом) стоїть Ірина Акімова. Ще серед членів наглядової ради слід відзначити Андрія Портнова і Валерія Хорошковського. Чи чув хто-небудь, щоб Валерія Гонтарева голосно і настирливо говорила, що цих людей давно потрібно замінити?

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"