Геращенко сподівається здолати бурштинову мафію до жовтня

Уже до жовтня поточного року має бути вирішена проблема нелегального видобутку бурштину в України
Depo.Гроші
24 червня 2015 19:53
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі каналу 122 заявив народний депутат України, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає depo.ua.

За його словами, нелегальний видобуток бурштину "кришували" всі силові структури, і місцева влада і раніше цим курував екс-генпрокурор Віктор Пшонка.

"Зараз міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував законодавчо регулювати даний ринок. Зараз в податкових деклараціях при вивозі з України взагалі не загадується бурштин. Йде повністю контрабанда даного товару", - сказав Геращенко.

Як відомо, видобуток бурштину залишиться одним з найкорумпованіших видів видобутку в Україні. Так звана "бурштинова мафія" створила цілу систему з чиновників, правоохоронців і кримінальних авторитетів, що прикривають цей бізнес. Зокрема, 10 травня 2014 року на Рівненщині бойовики з вогнепальною і травматичною зброєю обстріляли місцевих жителів, які видобували бурштин. А нещодавно активісти показали одне  з найбільших місць по нелегальному видобутку бурштину на Поліссі, яке перетворилося на "місячну поверхню"

У квітні Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект "Про особливості видобутку бурштину-сирцю на родовищах і проявах, які не мають промислового значення".

Нагадаємо, що міністерство екології та природних ресурсів розробляє законопроект, який дозволить легалізувати незаконний видобуток бурштину місцевим населенням.

Чиатайте також: Вадим Денисенко: Закон про бурштин - "фількіна грамота". Ніхто й без нього не заважає владі припинити незаконний видобуток